czwartek, 06 czerwiec 2024 13:58

Brutalne pobicie nastolatki w Poznaniu

Brutalne pobicie nastolatki w Poznaniu Brutalne pobicie nastolatki w Poznaniu Zdjęcie redakcyjne

W centrum Poznania doszło do brutalnego pobicia nastolatki przez jej rówieśniczki. Incydent, który miał miejsce na ulicy Krakowskiej, został nagrany i opublikowany w mediach społecznościowych, wywołując szybką reakcję policji.

Czego się dowiesz:

  • Co wydarzyło się na ulicy Krakowskiej w Poznaniu?
  • Jakie nagranie pojawiło się w mediach społecznościowych?
  • Jakie działania podjęła policja w Poznaniu w odpowiedzi na pobicie?
  • Jakie decyzje podejmie sąd rodzinny w związku z pobicie nastolatki?

Szokujące nagranie

Nagranie, które pojawiło się na portalu X, ukazuje nastolatkę klęczącą na chodniku, która przeprasza swoje rówieśniczki, zanim zostaje brutalnie zaatakowana. Jedna z dziewczyn uderza ją kolanem w głowę, a następnie kontynuuje bicie, zadając ciosy pięściami i kopiąc leżącą ofiarę. Szokujące sceny trwają przez 44 sekundy.

Szybka reakcja policji

Komisariat Policji Stare Miasto w Poznaniu natychmiast podjął działania w sprawie. Funkcjonariusze zidentyfikowali sprawczynie pobicia, nieletnie dziewczyny w wieku 16 i 15 lat. Starsza z nich została już zatrzymana, a zatrzymanie drugiej jest kwestią czasu. Pokrzywdzona nastolatka wraz z matką złożyły oficjalne zawiadomienie o pobiciu.

"Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Stare Miasto od razu zajęli się tą sprawą. Ustalili pokrzywdzoną nastolatkę, zidentyfikowali również sprawczynie pobicia. To nieletnie w wieku 16 i 15 lat. Ta starsza dziewczyna została przed chwilą zatrzymana. Jeśli chodzi o zatrzymanie drugiej nastolatki, to jest to tylko kwestia czasu." – Iwona Liszczyńska, biuro prasowe wielkopolskiej policji.

Reakcja sądu

Sąd rodzinny został poinformowany o zdarzeniu przez policję i w najbliższym czasie zdecyduje o dalszych czynnościach wobec nieletnich sprawczyń. Sprawa wzbudziła duże emocje w społeczeństwie i przyczyniła się do dyskusji na temat przemocy wśród młodzieży

źródło: tvn24.pl

Wyświetlony 28 razy