piątek, 19 kwiecień 2024 16:51

Pościg ulicami Poznania. Sprawdź szczegóły

Napisane przez

Dramatyczne sceny rozegrały się na ulicach Poznania, gdy 40-letni mężczyzna z Suchego Lasu, poszukiwany do odbycia kary, zdecydował się uciekać przed policją. Pościg, który odbył się we wtorek 16 kwietnia, zakończył się uszkodzeniem radiowozu i zatrzymaniem uciekiniera w środę wieczorem.

czwartek, 18 kwiecień 2024 16:23

Ryzykowne zachowania na moście św. Rocha w Poznaniu

Napisane przez

Most św. Rocha w Poznaniu, pomimo swojej urokliwej lokalizacji i ważnej roli w infrastrukturze miasta, od lat jest także miejscem ryzykownych i niebezpiecznych zachowań. Spacerowanie po jego przęśle, choć brzmi jak ekstremalna forma rozrywki, dla niektórych stało się niemal rytuałem. Lokalne legendy i miejskie mity, jak ten o szczęśliwym zdaniu sesji po przejściu przez konstrukcję mostu, przyciągają zarówno odważnych studentów, jak i poszukiwaczy silnych wrażeń. Niestety, historia uczy, że takie działania mogą prowadzić do tragedii, jak w przypadku wypadku irlandzkiej wioślarki w 2016 roku, która poniosła śmierć po upadku z mostu.

środa, 17 kwiecień 2024 11:13

Pieszy potrącony na skrzyżowaniu w Poznaniu

Napisane przez

W Poznaniu 17 kwietnia na skrzyżowaniu ulic Marcelińska i Bułgarska doszło do wypadku z udziałem pieszego. Zdarzenie miało miejsce krótko po godzinie 11:30. Poszkodowany został potrącony na pasach, co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu.

Wczesnym porankiem w niedzielę 14 kwietnia, dzięki czujności przechodnia, poznańska Straż Miejska przeprowadziła dramatyczną akcję ratunkową na Dębcu. Starszy mężczyzna, który zasłabł w opuszczonym budynku, został uratowany w ostatniej chwili.

Poznań stał się świadkiem dramatycznego zdarzenia na ulicy Grunwaldzkiej. 68-letni rowerzysta, który zderzył się z tramwajem, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Wypadek, który wstrząsnął lokalną społecznością, wywołał szereg działań mających na celu wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego wydarzenia.

piątek, 12 kwiecień 2024 17:31

Strażacka symulacja na starym rynku w Poznaniu

Napisane przez

 

Częstochowa była świadkiem niecodziennej akcji, która miała miejsce w piątek rano na Starym Rynku. W ramach zaplanowanych ćwiczeń straż pożarna przeprowadziła ewakuację pracowników i zbiorów z kluczowych placówek kulturalnych miasta. To ważne przedsięwzięcie miało na celu sprawdzenie gotowości służb do działania w przypadku pożaru.