piątek, 05 lipiec 2024 14:06

Wzrosła nagroda za pomoc w ustaleniu sprawcy wypadku w Cielczy

15 tysięcy złotych do zdobycia 15 tysięcy złotych do zdobycia Zdjęcie redakcyjne

Pół roku po tragicznym wypadku w Cielczy, w którym zginął 17-latek, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu zwiększył nagrodę za pomoc w ustaleniu tożsamości drugiego kierowcy do 15 tysięcy złotych

.Czego się dowiesz:

  • Kiedy doszło do tragicznego wypadku w Cielczy?
  • Jakie obrażenia odniósł 17-latek potrącony przez samochód?
  • Kto wyznaczył nagrodę za pomoc w ustaleniu drugiego kierowcy?
  • Jakie są nowe działania podejmowane przez policję w celu znalezienia drugiego kierowcy?
  • Jak można zgłosić się z informacjami dotyczącymi wypadku?

Tragedia na przejściu dla pieszych

24 stycznia, około godziny 7 rano, na ulicy Poznańskiej w Cielczy pod Jarocinem doszło do tragicznego wypadku. 17-latek przechodzący przez przejście dla pieszych został potrącony przez nadjeżdżającego seata. "W wyniku uderzenia pieszy upadł na przeciwległy pas drogi prowadzący do centrum Cielczy, a następnie w nieustalony sposób, nieustalonym pojazdem został przeciągnięty około 1500 metrów w kierunku Poznania. Jego ciało znaleziono na wysokości ul. Polnej" - przekazała policja w Jarocinie.

Poszukiwania drugiego kierowcy

Do tej pory policji udało się ustalić tożsamość tylko jednego z kierowców, 54-letniego mieszkańca gminy Jarocin, który usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku. Drugi kierowca, który odjechał z miejsca zdarzenia, pozostaje nieuchwytny. Aby przyspieszyć jego znalezienie, Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych. W ostatnich dniach, rodzina zmarłego dołożyła 10 tysięcy złotych, podnosząc łączną sumę nagrody do 15 tysięcy złotych. "Osoby, które były świadkami zdarzenia i widziały jego przebieg, mają wiedzę o drugim uczestniku zdarzenia, który oddalił się z miejsca, posiadają informacje mogące przyczynić się do ustalenia drugiego pojazdu i jego kierowcy proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jarocinie pod nr tel. 47 77 55 200 lub osobiście w KPP Jarocin, ul. Bohaterów Jarocina 15" - napisano w komunikacie jarocińskiej policji.

Apel do kierowców

Policja zwraca się również z apelem do kierowców, którzy w dniu wypadku, w godzinach 7-7.30, przejeżdżali ulicą Poznańską i mają w swoich pojazdach zamontowane kamery. Być może ich rejestratory nagrały coś, co pomoże w ustaleniu tożsamości drugiego kierowcy. Każda informacja może okazać się cenna w rozwiązaniu tej sprawy.

źródło: TVN24.pl

Wyświetlony 31 razy Ostatnio zmieniany piątek, 05 lipiec 2024 14:12