czwartek, 11 lipiec 2024 13:18

Nowe zarzuty dla byłej dyrektor zoo w Poznaniu

Zarzuty dla byłej dyrektor poznańskiego zoo Zarzuty dla byłej dyrektor poznańskiego zoo Zdjęcie redakcyjne

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przekazała nowe zarzuty przeciwko byłej dyrektor zoo, Ewie Z., dotyczące nieprawidłowości w słoniarni. Dochodzenie nadal trwa i mogą pojawić się kolejne oskarżenia.

Czego się dowieisz:

  • Jakie zarzuty usłyszała była dyrektor zoo w Poznaniu?
  • Kto jest podejrzany o udział w procederze?
  • Jakie straty finansowe poniosło Miasto Poznań?
  • Jakie działania podjęli prokuratorzy w tej sprawie?
  • Jakie wyjaśnienia złożyli podejrzani?

Fałszywe faktury za konserwację słoniarni

Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, wyjaśnił, że Ewa Z. zatwierdziła faktury za konserwację pawilonu dla słoni, która nigdy nie miała miejsca. W wyniku tego działania Urząd Miasta Poznania został wprowadzony w błąd, co spowodowało straty finansowe.

Udział innych osób w procederze

W sprawie podejrzane są jeszcze trzy osoby: Krzysztof K., pracownik zoo, Anna O., księgowa zoo, oraz Bartosz R., przedsiębiorca współpracujący z ogrodem. Krzysztof K. usłyszał zarzut związany z wystawieniem faktury za fikcyjne prace konserwacyjne dachu pawilonu słoni. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Straty finansowe miasta Poznań

Anna O. pośredniczyła w zawieraniu umów na naprawę nawierzchni w zoo oraz budowę klatek transportowych, które miały być wykonane przez Bartosza R. W rzeczywistości prace te wykonywali pracownicy zoo. Poświadczenie nieprawdy naraziło Miasto Poznań na straty w wysokości ponad 67 tysięcy złotych. Co najmniej 17 tysięcy złotych z tej kwoty trafiło do byłej dyrektor ogrodu.

Anna O. i Bartosz R. przyznali się do zarzutów i złożyli obszerne wyjaśnienia. Oboje wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.

źródło: Codzienny Poznan

Wyświetlony 21 razy