środa, 10 lipiec 2024 15:02

Słonica Kizia narozrabiała w poznańskim ZOO

Ograniczony dostęp do Słoniarni w Poznaniu Ograniczony dostęp do Słoniarni w Poznaniu Fot: pixabay

Poznańskie ZOO informuje, że przez najbliższe tygodnie dostęp do słoni będzie ograniczony. Wszystko za sprawą słonicy Kizi, która swoim zachowaniem doprowadziła do poważnych uszkodzeń w Słoniarni.

Czego się dowiesz:

  • Co spowodowało ograniczenia w dostępie do Słoniarni w poznańskim ZOO?
  • Jakie zniszczenia wyrządziła słonica Kizia?
  • Jakie są nowe zasady dotyczące spotkań ze słoniami w ZOO?
  • Jakie prace naprawcze planuje ZOO w związku z incydentem?
  • Jakie są godziny spotkań z Ninio wewnątrz Słoniarni?

Kreatywność słonicy Kizi

Jak podają pracownicy poznańskiego ogrodu zoologicznego, do awarii doszło na skutek "kreatywności" słonicy Kizi. Zniszczyła ona drewniane zabezpieczenia wewnątrz Słoniarni oraz zdemontowała zewnętrzne ogrodzenie. - "Oznacza to konieczność przebudowy ogrodzeń" - informuje ZOO.

Ograniczenia w dostępie do słoni

W najbliższych tygodniach odwiedzający będą mogli zobaczyć słonie jedynie z mostku nad wybiegiem, co oznacza większą odległość od zwierząt. Codziennie o godzinie 11.00 będzie możliwość spotkania z Ninio wewnątrz Słoniarni, gdzie pracownicy ZOO będą opowiadać o słoniach. - "Spotkania o godzinie 14.00 w dni powszednie i o godz. 15.30 w weekendy - nie będą się odbywać" - dodaje ZOO.

Plany na przyszłość

Prace naprawcze obejmują przebudowę ogrodzeń, co ma zapewnić większe bezpieczeństwo i zapobiec podobnym incydentom w przyszłości. ZOO liczy na zrozumienie i cierpliwość odwiedzających podczas trwania prac naprawczych.

źródlo: epoznan.pl

Wyświetlony 28 razy