wtorek, 09 lipiec 2024 17:49

Śmigłowiec LPR ratuje 91-latkę w Pobiedziskach

Śmigłowiec LPR ratuje 91-latkę Śmigłowiec LPR ratuje 91-latkę fot: pixabay

We wtorek 9 lipca o godzinie 12:00 nad jeziorem Biezdruchowo w Pobiedziskach doszło do lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Akcja ratunkowa miała na celu pomoc medyczną dla 91-letniej kobiety.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie i kiedy doszło do lądowania śmigłowca LPR?
  • Kto zajmował się zabezpieczeniem lądowiska dla śmigłowca LPR?
  • Jakie było powodem lądowania śmigłowca LPR w Pobiedziskach?
  • Jakie służby brały udział w akcji ratunkowej w Pobiedziskach?
  • Jakie było medyczne tło zdarzenia z udziałem 91-latki w Pobiedziskach?

Szybka reakcja ratowników

Lądowanie śmigłowca było możliwe dzięki szybkiej i skoordynowanej akcji ratunkowej. Zabezpieczeniem lądowiska zajęły się lokalne siły: Ochotnicza Straż Pożarna z Pobiedzisk oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3 z Poznania. Michał Tomaszewski z "Fotografii Ratowniczej" podkreślił, że wszystko przebiegło sprawnie i bez większych przeszkód.

Medyczne tło zdarzenia

Dyżurny poznańskiej straży pożarnej poinformował, że operacja miała na celu transport do szpitala 91-latki, która wymagała natychmiastowej specjalistycznej pomocy medycznej. Kobieta była w swoim mieszkaniu, skąd przetransportowano ją bezpiecznie na pokład śmigłowca.

Dzięki profesjonalizmowi i sprawnej koordynacji służb ratunkowych i strażackich, życie 91-latki zostało szybko i skutecznie zabezpieczone. Śmigłowiec LPR pozwolił na natychmiastowe dostarczenie potrzebnej pomocy medycznej, co było kluczowe w tej sytuacji.

źródło: epoznan.pl

Wyświetlony 25 razy