poniedziałek, 03 czerwiec 2024 16:33

Awaria na stacji Poznań Główny. Utrudnienia mogą potrwać do 4 czerwca

Awaria na stacji Poznań Główny Awaria na stacji Poznań Główny fot: pixabay

Na stacji kolejowej Poznań Główny doszło do poważnej awarii urządzeń sterowania ruchem. Pasażerowie muszą liczyć się z opóźnieniami, które mogą trwać nawet do 4 czerwca. Problemy rozpoczęły się wcześnie rano, powodując chaos i znaczne opóźnienia w ruchu pociągów.

Czego się dowiesz:

  • Jakie były przyczyny awarii na stacji Poznań Główny?
  • Jakie opóźnienia wystąpiły w ruchu pociągów?
  • Jakie działania podjęły służby w celu usunięcia awarii?
  • Jakie informacje przekazał Radosław Śledziński na temat utrudnień?
  • Do kiedy mogą potrwać utrudnienia na stacji Poznań Główny?

Awaria urządzeń sterowania ruchem

Około godziny 3.30 na stacji Poznań Główny doszło do awarii urządzeń sterowania ruchem. "Pociągi jeżdżą, jednak mogą występować opóźnienia sięgające nawet powyżej 30 minut. Niektóre pociągi regionalne mogą być odwołane lub kursować w skróconej relacji. Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów podawane są na stacjach i przystankach oraz w pociągach. Zmiany można śledzić również w aplikacji i stronie Portal Pasażera" – przekazał Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK.

"Pociągi jeżdżą, jednak mogą występować opóźnienia sięgające nawet powyżej 30 minut. Niektóre pociągi regionalne mogą być odwołane lub kursować w skróconej relacji. Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów podawane są na stacjach i przystankach oraz w pociągach. Zmiany można śledzić również w aplikacji i stronie Portal Pasażera" – Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK.

Znaczne opóźnienia pociągów

Na tablicach odjazdów i przyjazdów pasażerowie mogli zauważyć znacznie większe opóźnienia niż wspomniane 30 minut. Pociąg "Stoczniowiec" z Gdyni do Zielonej Góry miał 235 minut opóźnienia, a "Jeziorak" z Olsztyna do Wrocławia opóźnił się o 220 minut. Pociąg Kolei Wielkopolskich z Wągrowca do Wolsztyna miał prawie 200 minut opóźnienia, a "Strzelecki" z Warszawy do Zielonej Góry – 155 minut. Pasażerowie Berlin-Warszawa Express musieli czekać na odjazd o 11.06 z Poznania również z dużym opóźnieniem.

Działania służb

Do godzin popołudniowych awarii nie udało się usunąć, a służby cały czas pracują nad rozwiązaniem problemu. Pasażerowie podróżujący przez poznański węzeł kolejowy muszą uzbroić się w cierpliwość, śledząc na bieżąco informacje o zmianach w kursowaniu pociągów.

Awaria na stacji Poznań Główny spowodowała poważne utrudnienia w ruchu pociągów. Mimo intensywnych prac naprawczych, utrudnienia mogą potrwać do 4 czerwca. Pasażerowie powinni regularnie sprawdzać aktualne informacje na Portalu Pasażera.

źródło: tvn24.pl

Wyświetlony 26 razy