poniedziałek, 22 kwiecień 2024 16:31

Kolizja tramwaju z autem dostawczym w Poznaniu

W poniedziałek rano 22 kwietnia doszło do kolizji na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Kruczej, gdzie tramwaj miejski zderzył się z samochodem dostawczym

.Czego się dowiesz:

  • Co wydarzyło się na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Kruczej?
  • Kto i jakie informacje dostarczył na temat kolizji tramwaju z samochodem dostawczym?
  • Jakie działania zostały podjęte po kolizji na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Kruczej?
  • Jakie są konsekwencje kolizji dla kierowcy samochodu dostawczego?
  • Jakie czynności wyjaśniające są prowadzone w związku z kolizją tramwaju i samochodu?

Szczegóły zdarzenia

Zgłoszenie o kolizji wpłynęło do centrali Nadzoru Ruchu MPK kilka minut po godzinie 10:10. Jak informuje pracownik MPK, zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Krucza. "Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia naszego tramwaju i samochodu dostawczego" - wyjaśnia przedstawiciel MPK. Na szczęście, w wyniku zderzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia naszego tramwaju i samochodu dostawczego" - Pracownik MPK.

Postępowanie i przyznanie się do winy

Kierowca samochodu dostawczego poczuwa się do winy za spowodowanie kolizji, co może przyspieszyć rozwiązanie sprawy. "Sprawa powinna więc być szybko załatwiona" - dodaje pracownik MPK. Obecnie trwają dalsze czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia, w tym przegląd nagrania z monitoringu miejskiego i rozmowy z świadkami.

"Sprawa powinna więc być szybko załatwiona" - Pracownik MPK.

Mimo że zderzenie tramwaju z samochodem dostawczym na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Kruczej mogło skończyć się poważniejszymi konsekwencjami, to dzięki szybkiej reakcji służb i przyznaniu się kierowcy do błędu, zdarzenie to nie przyniosło poważniejszych skutków. Teraz sprawą zajmą się odpowiednie służby w celu dokładnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności.

źródło: epoznan.pl

Wyświetlony 78 razy