wtorek, 23 kwiecień 2024 16:31

Zderzenie radiowozu z VW Golfem pod Poznaniem

Zderzenie radiowozu w Poznaniu Zderzenie radiowozu w Poznaniu fot: pixabay

W poniedziałek, 22 kwietnia, na drodze krajowej nr 11 na odcinku Poznań - Oborniki doszło do groźnego zdarzenia. Radiowóz w trakcie policyjnego pościgu zderzył się z samochodem osobowym marki VW Golf, którego kierująca nie zatrzymała się do kontroli drogowej.

 

Czego się dowiesz:

  • Gdzie i kiedy doszło do zderzenia radiowozu z samochodem osobowym?
  • Jakie były przyczyny rozpoczęcia policyjnego pościgu?
  • Jakie naruszenia prawa drogowego popełniła kierująca?
  • Jakie konsekwencje prawne czekają na kierującą po zdarzeniu?
  • Jakie ostrzeżenie płynie z opisanego zdarzenia dla innych kierowców?

Przebieg pościgu

Pościg rozpoczął się w miejscowości Suchy Las, gdzie funkcjonariusze próbowali zatrzymać pojazd nieposiadający uprawnień do ruchu drogowego. Kierująca, ignorując sygnały świetlne i dźwiękowe, kontynuowała ucieczkę w kierunku Złotnik, co w konsekwencji doprowadziło do kolizji. Zdarzenie to miało miejsce w miejscowości Ocieszyn i spowodowało uszkodzenie obu pojazdów oraz obrażenia u jednej osoby.

Naruszenia i konsekwencje

30-letnia kierująca, mieszkańka gminy Połajewo, nie miała ważnych uprawnień do kierowania, a pojazd nie był ubezpieczony ani nie przeszedł obowiązkowego przeglądu technicznego. Te liczne naruszenia praw drogowych, narażające na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu, doprowadziły do wypadku.

Po wypadku kobieta została przewieziona do szpitala, a po udzieleniu pomocy medycznej – zwolniona. Teraz czeka ją proces sądowy, gdzie stanie przed zarzutami związanymi z naruszeniem przepisów drogowych i spowodowaniem wypadku. Zdarzenie to jest przestrogą dla wszystkich uczestników ruchu o konsekwencjach ignorowania prawa drogowego.

źródło: naszemiasto.pl

Wyświetlony 61 razy