poniedziałek, 13 maj 2024 16:53

Nietrzeźwy kurier sprawcą kolizji w Poznaniu

W poniedziałek po południu 13 maja, dokładnie o godzinie 16:00, na ulicy Piątkowskiej w Poznaniu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kuriera. Zderzenie trzech pojazdów spowodowało znaczące utrudnienia w ruchu, które przekształciły się w długotrwałe korki, paraliżując ruch w tej części miasta.

Czego się dowiesz:

  • Co było przyczyną kolizji na ulicy Piątkowskiej w Poznaniu?
  • Jakie były konsekwencje zderzenia trzech pojazdów na ulicy Piątkowskiej?
  • Jaki był stan trzeźwości kierowcy Fiata Ducato uczestniczącego w kolizji?
  • Jakie działania podjęła policja w odpowiedzi na zdarzenie na ulicy Piątkowskiej?
  • Jakie były reakcje mieszkańców na utrudnienia w ruchu spowodowane kolizją?

Przyczyny i przebieg kolizji

Jak wynika ze zgłoszenia do redakcji epoznan.pl, zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Niestachowskiej i Witosa. Kierowca Fiata Ducato, będący w stanie nietrzeźwości, zderzył się z dwoma innymi pojazdami. Podinsp. Iwona Liszczyńska z poznańskiej policji potwierdziła, że przyczyną kolizji było nieprzystosowanie prędkości do warunków ruchu. W wyniku zderzenia nie odnotowano poważniejszych obrażeń osób, głównie doszło do uszkodzeń mechanicznych pojazdów.

"Na ul. Piątkowskiej doszło do kolizji. Kierujący Fiatem Ducato nie dostosował prędkości i uderzył w dwa pojazdy." - Podinsp. Iwona Liszczyńska, poznańska policja

Reakcja służb i stan sprawcy

Policja szybko interweniowała na miejscu wypadku. Stan trzeźwości kierującego został natychmiast sprawdzony – badanie wykazało aż 3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna był na tyle nietrzeźwy, że miał problemy z utrzymaniem równowagi, co skutkowało jego zatrzymaniem i przewiezieniem w kajdankach. Policjanci podjęli niezbędne czynności prawne, aby ukarać sprawcę za naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Skutki dla ruchu miejskiego i reakcje mieszkańców

Na miejscu kolizji przez dłuższy czas utrzymywały się duże utrudnienia w ruchu. Kierowcy zgłaszali, że korek na ulicy Piątkowskiej znacznie wydłużył czas przejazdu przez miasto. Działania służb drogowych i ekip ratunkowych skoncentrowane były na usunięciu skutków zdarzenia i przywróceniu płynności ruchu. Mieszkańcy i kierowcy wyrażali swoje frustracje związane z zatorami, podkreślając, jak ważne jest odpowiedzialne zachowanie na drodze.

Zdarzenie na ulicy Piątkowskiej stanowi przestrogę dla wszystkich uczestników ruchu drogowego o konsekwencjach prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Policja przypomina o zero tolerancji dla alkoholu za kierownicą, mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Wypadek ten podkreśla potrzebę ciągłej edukacji kierowców na temat zagrożeń związanych z alkoholem i prędkością, oraz roli, jaką każdy kierowca ma w zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach.

Wyświetlony 37 razy