piątek, 26 kwiecień 2024 16:27

Nietypowe zatrzymanie w restauracji w Szamotułach

Spektakularne zatrzymanie w Szamotułach Spektakularne zatrzymanie w Szamotułach fot: pixabay

W Szamotułach, dzielnicowi z komisariatu miejscowego dokonali nietypowej interwencji. St. post. Maciej Heblewski i st. post. Karol Jądrzyk, którzy byli na swoim wolnym czasie, postanowili zareagować na obecność poszukiwanego mężczyzny w jednej z restauracji w mieście. Okazało się, że mężczyzna, który pojawił się w lokalu, był poszukiwany przez policję.

Czego się dowiesz:

  • Kto podjął nietypową interwencję w restauracji w Szamotułach?
  • Jak funkcjonariusze zareagowali na obecność poszukiwanego mężczyzny?
  • Gdzie trafił poszukiwany mężczyzna po zatrzymaniu?
  • Jaką rolę pełnią dzielnicowi w codziennej pracy policji?
  • Jakie jest znaczenie gotowości policjantów do reakcji na sytuacje poza godzinami służbowymi?

Rozpoznanie znajomego mężczyzny

Funkcjonariusze, będąc w restauracji razem z kolegami z dzielnicy oraz wspólnymi znajomymi, zauważyli mężczyznę, którego dobrze znali ze swojej okolicy. Wiedzieli, że jest on poszukiwany przez organy ścigania. Niezwłocznie poinformowali o tym dyżurnego szamotulskiej jednostki policji, czym uruchomili procedurę interwencyjną.

"St. post. Maciej Heblewski i st. post. Karol Jądrzyk, którzy byli na swoim wolnym czasie, postanowili zareagować na obecność poszukiwanego mężczyzny w jednej z restauracji w mieście." - mł. asp. Ewelina Grzeszkowiak z policji w Szamotułach.

Natychmiastowe działanie i zatrzymanie

Zanim jednak patrol dotarł na miejsce, 31-letni poszukiwany postanowił opuścić restaurację. Heblewski i Jądrzyk nie zwlekali z decyzją - wyszli za mężczyzną i go zatrzymali. Następnie przekazali go policjantom z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy odpowiedzieli na wezwanie.

Niezwłocznie poinformowali o tym dyżurnego szamotulskiej jednostki policji, czym uruchomili procedurę interwencyjną." - mł. asp. Ewelina Grzeszkowiak z policji w Szamotułach.

"Heblewski i Jądrzyk nie zwlekali z decyzją - wyszli za mężczyzną i go zatrzymali." - mł. asp. Ewelina Grzeszkowiak z policji w Szamotułach.

Zakończenie sprawy

Po zatrzymaniu, poszukiwany mężczyzna trafił do jednostki penitencjarnej, gdzie ma odbyć karę 90 dni. Sprawa pokazuje, jak istotną rolę pełnią dzielnicowi w codziennej pracy policji, oraz jak ważna jest ich gotowość do reakcji na wszelkie sytuacje, nawet poza godzinami służbowymi.

źródło: epoznan.pl

Wyświetlony 97 razy