poniedziałek, 29 kwiecień 2024 17:08

Testy elektrycznego autobusu Solaris Urbino 18 w Poznaniu

Nowy autobus elektryczny w Poznaniu Nowy autobus elektryczny w Poznaniu fot: pixabay

W ostatni weekend mieszkańcy Poznania mieli okazję obserwować nietypowy widok na ulicach miasta – nowoczesny autobus elektryczny Solaris Urbino 18 electric. Pojazd ten, wyposażony w najnowszą technologię bateryjną, będzie poddany testom na miejskich liniach do 5 maja.

Czego się dowiesz:

  • Jaki model autobusu elektrycznego jest testowany na ulicach Poznania?
  • Jakie innowacyjne technologie zostały zastosowane w autobusie Solaris Urbino 18 electric?
  • Do kiedy przeprowadzane będą testy nowego modelu autobusu w Poznaniu?
  • Jakie korzyści przynosi testowanie elektrycznego autobusu dla mieszkańców Poznania?

Nowoczesna technologia na pokładzie

Solaris Urbino 18 electric, zbudowany w oparciu o nową architekturę układu napędowego, wyposażony jest w baterie najnowszej generacji o pojemności 800 kWh, co pozwala na osiąganie dużych zasięgów na jednym ładowaniu. Dzięki temu, jak podkreśla Mateusz Figaszewski z Solaris Bus & Coach, autobus oferuje bezemisyjną jazdę, cichą pracę oraz wysoki komfort i bezpieczeństwo zarówno dla pasażerów, jak i kierowców.

"Solaris Urbino 18 electric o modularnej konstrukcji układu napędowego i wyposażony w najnowszej generacji baterie o pojemności aż 800 kWh to kolejny krok naszej firmy w obszarze rozwoju technologii autobusów elektrycznych. To pojazd bezemisyjny, niezwykle cichy, który zapewnia bezpieczeństwo i komfort zarówno pasażerom, jak i kierowcom, oferując przy tym imponujący zasięg i możliwości eksploatacyjne" - wypowiedział Mateusz Figaszewski z Solaris Bus & Coach.

Praktyczne testy w miejskich warunkach

Autobus będzie testowany w codziennej eksploatacji na liniach 159 i 169, co daje poznańskiemu przewoźnikowi MPK Poznań możliwość sprawdzenia pojazdu zarówno w zajezdni, jak i podczas przewozów pasażerskich. W tym czasie autobus, oznaczony numerem bocznym 1200, będzie miał za zadanie wykazać swoją efektywność i niezawodność w miejskich warunkach.

Szkolenie personelu i przygotowanie do przyszłości

W ramach testów pracownicy techniczni MPK Poznań oraz kierowcy mają okazję zgłębiać wiedzę na temat obsługi nowoczesnego pojazdu elektrycznego. Pozyskane doświadczenia zostaną wykorzystane do dalszej pracy i potencjalnego wdrażania kolejnych elektrycznych jednostek w przyszłości.

Testy Solaris Urbino 18 electric w Poznaniu to krok ku modernizacji floty miejskich autobusów. Dzięki inicjatywom takim jak te, MPK Poznań nie tylko podnosi standardy transportu publicznego, ale również przyczynia się do poprawy jakości życia mieszkańców i ochrony środowiska.

źródło: poznan.pl

Wyświetlony 57 razy