środa, 03 kwiecień 2024 12:53

Nowe centrum integracji międzypokoleniowej w Poznaniu

Centrum integracji międzypokoleniowej Centrum integracji międzypokoleniowej fot: pixabay

W Poznaniu powstało wyjątkowe miejsce - Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Jest to trzecia tego typu placówka w Poznaniu. Dorośli i dzieci, seniorzy i studenci mogą się tam spotkać, współpracować i dzielić swoimi doświadczeniami.

 

Wsparcie dla wielopokoleniowej współpracy

To wyjątkowe miejsce spotkań działać będzie na Wichrowym Wzgórzu od poniedziałku do piątku, a czasami również w weekendy - w budynku przy parafii Wniebowstąpienia Pańskiego. Są w nim sale szkoleniowe, a także zaplecze kuchenno-socjalne. Budynek jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością. Centrum położone jest w otoczeniu zieleni, do dyspozycji jest również ogród, a w pobliżu znajduje się przystanek tramwajowy oraz autobusowy.

Bogata oferta dla wszystkich wieków

Oferta Centrum jest bardzo szeroka - tak, by każdy, niezależnie od wieku, znalazł coś dla siebie. Seniorzy mogą tam wziąć udział w zajęciach tanecznych, gimnastyczno-rehabilitacyjnych, warsztatach fotograficznych i rzemieślniczych, a także poznać sekrety Poznania i okolic podczas wycieczek. Rodziny mogą korzystać z warsztatów z kompetencji wychowawczych, a uczniowie z pomocy koordynatorów czy wiedzy na temat wolontariatu.

Spotkania międzypokoleniowe wymiana doświadczeń

Najważniejsze będą spotkania międzypokoleniowe. To m.in. zajęcia "Angielski przy kawie", podczas których seniorzy i młodzi ludzie razem będą mogli podszkolić swoją znajomość języka. W planach jest również cykl "Pytania od seniorów do juniorów" - czyli przestrzeń na to, by młodzi ludzie nauczyli starszych obsługi nowoczesnych urządzeń czy aplikacji.

Nowe Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Poznaniu to nie tylko miejsce spotkań, ale też przestrzeń do współpracy i wymiany doświadczeń. Jest to inicjatywa, która buduje mosty między pokoleniami i wspiera różnorodność społeczną oraz integrację lokalnej społeczności.

Wyświetlony 115 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 kwiecień 2024 11:38