poniedziałek, 01 lipiec 2024 09:34

Pasażer z butami na siedzeniu autobusu linii 158 w Poznaniu

Brak kultury w komunikacji miejskiej Brak kultury w komunikacji miejskiej Fot: pixabay

Niestety, apele o zachowanie kultury w środkach komunikacji miejskiej nie zawsze docierają do wszystkich pasażerów. Ostatni incydent zgłoszony przez Czytelnika na linii 158 w Poznaniu, ponownie zwraca uwagę na problem nieodpowiedniego zachowania w autobusach.

Czego się dowiesz:

  • Jakie problemy występują w komunikacji miejskiej w Poznaniu?
  • Jakie zachowanie pasażerów jest uznawane za zaśmiecanie?
  • Jakie są konsekwencje nieodpowiedniego zachowania w autobusach?

Problem w autobusie linii 158

Czytelnik napisał do nas w sprawie nieodpowiedniego zachowania jednego z pasażerów autobusu linii 158, kursującego na trasie Starołęka Wielka - Starołęka PKM. "G*wniarz z butami na siedzeniu, całą drogę" - poinformował Czytelnik. Do wiadomości dołączył zdjęcie, na którym widać nastolatka siedzącego w autobusie z butami opartymi o drugie siedzenie.

Kultura w komunikacji miejskiej

Portal epoznan.pl wielokrotnie poruszał kwestie związane z kulturą w pojazdach komunikacji miejskiej. Chodzi nie tylko o trzymanie butów na siedzeniach, ale również o kładzenie mokrych parasoli na fotelach oraz sadzanie na nich zwierząt. Takie zachowania nie tylko mogą irytować innych pasażerów, ale także przyczyniają się do zanieczyszczenia pojazdów.

Konsekwencje zaśmiecania

Warto przypomnieć, że kładzenie butów na siedzeniu może być uznane za zaśmiecanie, co grozi mandatem. Ponadto, przestrzeganie podstawowych zasad etykiety i kultury w środkach transportu publicznego jest kluczowe, ponieważ te miejsca nie są prywatną przestrzenią. Zachowania, takie jak te opisane, mogą być nie tylko nieprzyjemne dla innych pasażerów, ale również mogą wpływać na ogólną atmosferę w pojazdach.

Przypadek zgłoszony przez naszego Czytelnika to kolejny dowód na to, że nie wszyscy pasażerowie potrafią zachować się odpowiednio w środkach komunikacji miejskiej. Apelujemy o przestrzeganie zasad i dbanie o komfort współpasażerów.

źródło: epoznan.pl

Wyświetlony 33 razy