wtorek, 09 kwiecień 2024 15:16

Początek nowej ery w leczeniu chorób serca w Poznaniu

Nowość w leczeniu chorób serca w Poznaniu Nowość w leczeniu chorób serca w Poznaniu fot: pixabay

Nowoczesne metody leczenia chorób serca stale ewoluują, oferując pacjentom coraz skuteczniejsze i bardziej innowacyjne rozwiązania. W miejskim szpitalu im. J. Strusia w Poznaniu dokonano przełomu, wszczepiając po raz pierwszy w Wielkopolsce pacjentowi nowoczesną bioprotezę zastawki mitralnej. Jest to kamień milowy w historii kardiochirurgii w regionie.

 

Rewolucja w leczeniu chorób serca

Zastawka mitralna, choć niewielka, odgrywa kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu serca, kontrolując przepływ krwi między jego komorami. Niedomknięcie się zastawki podczas skurczu komory może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego też innowacyjne rozwiązania, takie jak bioprotezy z osierdzia wołu, stanowią przełom w leczeniu tej często skomplikowanej wady serca.

Nowoczesność i skuteczność

Nowa bioproteza mitralna wykonana częściowo z osierdzia wołu to nie tylko trwałe i skuteczne rozwiązanie, ale także komfortowe dla pacjentów. Dzięki wyjątkowej konstrukcji i materiałom, takim jak miękki pierścień i płatki z osierdzia, biozastawka zapewnia nie tylko długotrwałe efekty, ale także ogranicza konieczność przyjmowania leków przeciwkrzepliwych po zabiegu. Jest to krok milowy w dziedzinie kardiochirurgii, który może poprawić jakość życia pacjentów z chorobami serca.

Przyszłość kardiochirurgii w Poznaniu

Zabieg wszczepienia nowoczesnej bioprotezy zastawki mitralnej w miejskim szpitalu im. J. Strusia otwiera nowe możliwości leczenia chorób serca w Poznaniu. Dyrekcja placówki ma nadzieję, że dzięki współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia, będzie możliwe regularne wykonywanie tego typu operacji, co umożliwi jeszcze skuteczniejsze i bezpieczniejsze leczenie pacjentów z Wielkopolski i okolic.

źródło: poznan.pl

Wyświetlony 92 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 kwiecień 2024 11:39