środa, 10 kwiecień 2024 15:52

Mężczyzna uratował dziewczynkę spacerującą sama po ulicach Wolsztyna

Reakcja mężczyzny na błąkające się dziecko ulicą Reakcja mężczyzny na błąkające się dziecko ulicą fot: pixabay

 Na idące w kierunku parku miejskiego dziecko zwrócił uwagę mężczyzna, który razem z rodziną wybrał się na spacer. Przechodzień zapytał dziewczynkę o to, gdzie są jej rodzice. W odpowiedzi usłyszał, że była z nią starsza (jak się później okazało pełnoletnia) siostra, z którą wybrała się na lody. Dziewczynka powiedziała również, że miały ze sobą wózek dziecięcy" - relacjonuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy policji w Wolsztynie.

 Natychmiastowa interwencja

Mężczyzna, nie mogąc zlokalizować w najbliższym otoczeniu kobiety z wózkiem, zadzwonił na numer alarmowy 112 prosząc o pomoc policjantów. Zanim na miejscu pojawili się policjanci, pojawiła się siostra dziewczynki z partnerem. Kobieta wyjaśniła, że gdy weszli na moment do lodziarni, jej 5-letnia siostra, niepostrzeżenie oddaliła się.

Uwaga dla opiekunów

"Na uznanie zasługuje postawa mężczyzny, który zareagował na widok pozbawionego opieki dziecka. Ta sytuacja pokazuje jednak, że chwila nieuwagi, gdy dziecko traci z oczu rodzica lub opiekuna może wystarczyć, by znalazło się w niebezpiecznej dla siebie sytuacji" - dodaje rzecznik

źródło: epoznan.pl

Wyświetlony 102 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 kwiecień 2024 16:02