niedziela, 31 marzec 2024 09:17

Poznań Mobil_N - dla osób z niepełnosprawnościami

Poznań przyjazny osobom z niepełnosprawnościami Poznań przyjazny osobom z niepełnosprawnościami fot: pixabay

Poznań jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza kompleksowy program wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Inicjatywa "Poznań Mobil_N" obejmuje szereg bezpłatnych usług, z których mogą skorzystać mieszkańcy z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

 

Kompleksowa omoc dla ieszkańców z iepełnosprawnościami

Program "Poznań Mobil_N" będzie realizowany pilotażowo do końca roku, po czym zostanie ocenione zapotrzebowanie na poszczególne usługi. Mieszkańcy z niepełnosprawnościami będą mogli skorzystać m.in. z usług "Złotej rączki", mobilnej pielęgnacji paznokci oraz bezpłatnego mycia okien i porządkowania nagrobków.

Inicjatywa odpowiadająca na rzeczywiste otrzeby

"Złota rączka" to pomoc przy drobnych naprawach domowych, a mobilna usługa kosmetyczna zapewni skrócenie paznokci stóp. Wszystkie usługi są bezpłatne i mogą być zamówione przez miejską infolinię Poznań Kontakt.

Poznań dla ostępności

Nowy program to jedno z wielu działań podejmowanych przez miasto na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Oprócz wsparcia materialnego, miasto dba także o dostępność przestrzeni publicznej oraz dostępność cyfrową dla wszystkich mieszkańców.

Artykuł przedstawia innowacyjny program "Poznań Mobil_N", który stanowi ważny krok w kierunku poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Miasto Poznań wykazuje się troską o swoich mieszkańców, dążąc do stworzenia bardziej dostępnego i przyjaznego środowiska dla wszystkich.

Wyświetlony 109 razy