czwartek, 11 kwiecień 2024 16:25

Sadzenie drzew na ulicy Szymanowskiego w Poznaniu

Nasadzenia w Poznaniu Nasadzenia w Poznaniu fot: pixabay

Zarząd Osiedla Piątkowo Północ podejmuje inicjatywę sadzenia nowych drzew wzdłuż ulicy Szymanowskiego w Poznaniu. Projekt, nazwany Zielone Fyrtle 2024, zakłada posadzenie 79 drzew, w tym kasztanowców czerwonych, wiązowców zachodnich, miłorzębów dwuklapowych oraz topól białych. Inicjatywa ta zyskała wsparcie finansowe dzięki Poznańskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

 

Nasadzenia dla przyjemności i zdrowia

Dzięki inicjatywie zarządu Osiedla Piątkowo Północ ulica Szymanowskiego zyska nową, zieloną odsłonę, co nie tylko poprawi estetykę okolicy, ale także przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców. Sadzenie nowych drzew jest częścią większego projektu zielonej rewitalizacji miejskiej, mającej na celu zwiększenie liczby terenów zielonych w mieście oraz stworzenie przyjaznego środowiska dla jego mieszkańców.

sadzenie nowych drzew wzdłuż ulicy Szymanowskiego w Poznaniu to nie tylko estetyczne ulepszenie przestrzeni miejskiej, ale również ważny krok w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców. Zielony szpaler nie tylko dodaje uroku okolicy, ale także przyczynia się do poprawy mikroklimatu, zapewniając cień w upalne dni oraz oczyszczając powietrze z zanieczyszczeń. Dzięki inicjatywie zarządu Osiedla Piątkowo Północ ulica Szymanowskiego staje się bardziej przyjaznym miejscem dla wszystkich mieszkańców Poznania, a sadzone drzewa stanowią symbol dbałości o środowisko i zdrowie publiczne

.źródło: naszemiasto.pl

Wyświetlony 100 razy