wtorek, 26 marzec 2024 10:27

Śmierć dwóch osób na wielkopolskiej kolei

Śmierć dwóch osób na wielkopolskich torach Śmierć dwóch osób na wielkopolskich torach fot: pixabay

 

Wczesnym popołudniem, około godziny 15:30, na stacji Szczaniec, zlokalizowanej między Świebodzinem a Zbąszynkiem, pociąg towarowy śmiertelnie potrącił osobę przechodzącą przez tory w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Na skutek tego tragicznego wypadku, ruch na wspomnianym odcinku został wstrzymany, co spowodowało opóźnienia w przewozach. Normalizacja ruchu kolejowego nastąpiła około godziny 18:00, przy czym niektóre połączenia PKP Intercity, w tym kursujące z i do Berlina, zostały przekierowane przez Czerwińsk w celu omijania miejsca wypadku.

 

Śmierć dwóch osób na wielkopolskich torach

W ciągu jednego dnia linia kolejowa nr 3, która łączy Świebodzin z Poznaniem, stała się miejscem dwóch śmiertelnych wypadków. Na skutek obu zdarzeń doszło do znaczących zakłóceń w rozkładzie jazdy pociągów.

Wielkopolskie koleje w żałobie po tragicznych ypadkach

Niestety, nie był to jedyny wypadek tego dnia. Około godziny 19:00, na trasie między Palędziem a Poznaniem Górczyn, doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem pociągu pasażerskiego. Osoba przechodząca w miejscu niedozwolonym została potrącona przez pociąg, co niestety również zakończyło się śmiercią. Na skutek tego wypadku, ruch pociągów na tej części linii kolejowej został ponownie wstrzymany. Na miejscach wypadków trwały czynności wyjaśniające prowadzone przez odpowiednie służby, które miały na celu ustalenie dokładnych przyczyn i okoliczności obu zdarzeń.

źródło: tenpoznan.pl

Wyświetlony 112 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 marzec 2024 16:52