poniedziałek, 20 maj 2024 16:50

Wcześniak w poznańskim szpitalu

Wcześniak w poznańskim szpitalu Wcześniak w poznańskim szpitalu fot: pixabay

W niedzielę około godziny 23:00 w Szpitalu Miejskim im. Strusia w Poznaniu doszło do niezwykłego zdarzenia. Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przyszedł na świat wcześniak - mały Tomek, urodzony w 29. tygodniu ciąży.

Czego się dowiesz:

  • Gdzie i kiedy doszło do nietypowego porodu wcześniaka?
  • Jakie były okoliczności narodzin małego Tomka?
  • Kto poinformował o szczegółach dotyczących stanu zdrowia noworodka i matki?
  • Jakie działania podjął personel medyczny podczas porodu na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym?
  • Do jakiego szpitala przetransportowano mamę i dziecko po porodzie?

Niezwykły poród na SOR-ze

Szpital Miejski im. Strusia w mediach społecznościowych z radością ogłosił narodziny Tomka: "Wielkie brawa dla świetnego zespołu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego odbierającego poród w naszym Szpitalu oraz gratulacje dla szczęśliwych rodziców! Szczęśliwa mama wraz z synkiem Tomkiem zostali przetransportowani do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego przy ulicy Polnej." Szpital dodał również, że Tomek jest pod opieką specjalistów Oddziału Neonatologii.

"Z radością ogłaszamy, że w naszym szpitalu przyszedł na świat mały Tomek, urodzony w 29 tygodniu ciąży! Wielkie brawa dla świetnego zespołu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego odbierającego poród w naszym Szpitalu oraz gratulacje dla szczęśliwych rodziców! Szczęśliwa mama wraz z synkiem Tomkiem zostali przetransportowani do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego przy ulicy Polnej. Maluszek jest pod opieką specjalistów Oddziału Neonatologii. Trzymamy kciuki za zdrowie maluszka i mamy!" — Szpital Miejski im. Strusia w mediach społecznościowych.

Opieka nad wcześniakiem

Rzeczniczka szpitala z ulicy Szwajcarskiej, Zuzanna Pankros, poinformowała, że matka trafiła na SOR z powodu bólów brzucha. Dzięki szybkiej reakcji personelu udało się bezpiecznie odebrać poród. "Dziecko jest wcześniakiem i w związku z tym wymaga intensywnej opieki specjalistów na Oddziale Neonatologicznym w naszym Szpitalu, a mama czuje się dobrze," dodała Małgorzata Kolczyńska, rzeczniczka szpitala z ulicy Polnej. Tomek ważył około kilograma i obecnie jest pod stałą opieką medyczną.

"Dzięki szybkiej reakcji personelu i ich umiejętnościom udało się odebrać poród i na świecie pojawił się wcześniak. Chłopiec ważył około kilograma." — Zuzanna Pankros, rzeczniczka szpitala z ulicy Szwajcarskiej.

"Dziecko jest wcześniakiem i w związku z tym wymaga intensywnej opieki specjalistów na Oddziale Neonatologicznym w naszym Szpitalu, a mama czuje się dobrze." — Małgorzata Kolczyńska, rzeczniczka szpitala z ulicy Polnej

Poród na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej był niezwykłym wydarzeniem, gdyż placówka ta nie posiada oddziału położniczego. To nietypowe zdarzenie zakończyło się szczęśliwie dzięki profesjonalizmowi i szybkiemu działaniu personelu medycznego. Cały zespół szpitala oraz rodzice trzymają kciuki za zdrowie małego Tomka i jego mamy.

źródło: epoznan.pl

Wyświetlony 42 razy