wtorek, 21 maj 2024 18:13

19-latek rani nożem kolegę po kłótni o dziewczynę w Grodzisku Wielkopolskim

Kłótnia o dziewczynę zakończyła się zabójstwem Kłótnia o dziewczynę zakończyła się zabójstwem fot: pixabay

W Grodzisku Wielkopolskim doszło do dramatycznego zdarzenia, w którym 19-letni mężczyzna kilkakrotnie ranił nożem swojego 21-letniego kolegę podczas kłótni. Obaj mężczyźni wcześniej spożywali alkohol.

Czego się dowiesz:

  • Co wydarzyło się w Grodzisku Wielkopolskim między 19-latkiem a 21-latkiem?
  • Jakie były okoliczności zdarzenia w Grodzisku Wielkopolskim?
  • Jakie zarzuty usłyszał 19-latek po zatrzymaniu przez policję?
  • Jakie były konsekwencje prawne dla sprawcy ataku nożem w Grodzisku Wielkopolskim?
  • Jakie były motywy kłótni, która doprowadziła do ranienia nożem w Grodzisku Wielkopolskim?

Szczegóły zdarzenia

W sobotę lokalny szpital w Grodzisku Wielkopolskim poinformował policję o pacjencie z ranami kłutymi, który trafił do placówki. 21-letni mężczyzna miał trzy rany na plecach i był pod wpływem alkoholu, mając blisko 2 promile. Pomimo że poszkodowany nie chciał współpracować z funkcjonariuszami i nie złożył zawiadomienia, policja kontynuowała śledztwo.

Ustalenia policji

Śledztwo wykazało, że do zdarzenia doszło w mieszkaniu 21-latka w nocy z piątku na sobotę. W trakcie wspólnego spożywania alkoholu przez kilka osób, wybuchła awantura, której kulminacją było trzykrotne ugodzenie nożem 21-latka przez 19-letniego kolegę. Motywem kłótni była dziewczyna. Sprawcę zatrzymano na jednej z ulic miasta. Był pijany.

Konsekwencje prawne

Stan zdrowia poszkodowanego jest poważny. Po wytrzeźwieniu 19-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia. Grozi mu do 3 lat więzienia. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.

Awantura zakończona dramatycznym zdarzeniem w Grodzisku Wielkopolskim jest przestrogą przed niekontrolowanym spożywaniem alkoholu i eskalacją konfliktów. Policja przypomina o konieczności zachowania rozsądku i unikania przemocy w sytuacjach konfliktowych.

źródło: epoznan.pl

Wyświetlony 51 razy