czwartek, 29 wrzesień 2022 14:36

Szybkie sposoby na zmianę koloru auta

Napisane przez
pixabay pixabay

Jeszcze kilka lat temu zmiana koloru karoserii wiązała się z dużymi wydatkami oraz koniecznością zostawienia auta na parę dni u lakiernika. Powodem był demontaż wszystkich elementów nadwozia i położenie kilku warstw lakieru. Dzisiaj możemy skorzystać nie tylko z szybszych, ale i tańszych sposobów na zmianę koloru naszego samochodu.

 

Oklejanie samochodów

Pierwszą metodą, która zyskuje coraz szersze grono zwolenników, jest oklejanie samochodów. Ten sposób jest idealny, jeśli chcemy często zmieniać barwę nadwozia bez konieczności rozkręcania karoserii. Naklejenie specjalnej folii imitującej lakier jest o wiele mniej czasochłonne i tańsze, niż położenie nowej warstwy lakieru. Pokrycie całego auta to koszt ok. 3 tysięcy zł, co w porównaniu z lakierowaniem (nawet 6-8 tysięcy zł) stanowi niewielki wydatek. Folie są przy tym trwałe, a ich gwarancja może wynosić nawet 10 lat. Są również dodatkową ochroną przed zarysowaniami i drobnymi uszkodzeniami (spowodowanymi np. żwirem czy kamieniami spod kół poruszających się pojazdów) oraz szkodliwym wpływem promieniowania UV.

Gumowe powłoki na auto

Nowością na polskim rynku są gumy syntetyczne, którymi pokrywa się całe nadwozie lub jego wybrane elementy. Takie gumowe powłoki można nakładać również we wnętrzu auta, w tym także na drewnie. Specjalne preparaty są dostępne w postaci cieczy w puszkach, którą rozpyla się na wybranych fragmencie pojazdu. Taką „gumą w sprayu” można pokryć także felgi – dedykowana guma ma w takim przypadku grubszą i bardziej odporną strukturę. Przed nałożeniem preparatu należy dokładnie oczyścić dany element, ponieważ wpływa to na długość utrzymania się efektu. Auto pokryte gumową powłoką można bez przeszkód myć w większości preparatów dostępnych w myjniach samochodowych. Materiał jest odporny zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury, jednak źle znosi zarysowania i nacięcia.

Jeśli zależy nam na zmianie koloru auta, nie musimy udawać się do lakiernika. Możemy wybierać spośród wielu kolorów i faktur specjalnych folii do oklejania samochodów lub gumowych powłok. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest szybkość, brak inwazyjności oraz możliwość powrotu do lakieru bazowego. Nie bez znaczenia są również niższe ceny oraz… wrażenie, jakie wywrzemy na kierowcach innych pojazdów.

Wyświetlony 299 razy
Więcej w tej kategorii: Co proponuje Mazda? »
 • Twardy materac - czym się wyróżnia?
  Twardy materac - czym się wyróżnia?

  Kupując nowy materac należy wziąć pod uwagę wagę i preferencje osób, które będą na nim spały. Dziś na rynku mamy szeroki wybór konstrukcji materacy od modeli piankowych dedykowanych dla osób lżejszych po te kieszeniowe czy lateksowe, które będą bardzo trwałe i komfortowe dla każdego a przede wszystkich dla osób dorosłych.

  Written on piątek, 24 marzec 2023 14:43
 • Samochody elektryczne - czy warto go mieć?
  Samochody elektryczne - czy warto go mieć?

  Samochody elektryczne są pojazdami, które korzystają z energii elektrycznej zamiast tradycyjnych paliw, takich jak benzyna czy olej napędowy. Zamiast silnika spalinowego, samochody elektryczne mają silnik elektryczny, który jest zasilany z baterii.

  Written on czwartek, 23 marzec 2023 13:57
 • Naprawa kampera
  Naprawa kampera

  Zakupiłeś kamper, używany w dobrym stanie. Myślisz o podróżach po całej Europie a może chociaż po Polsce, w sumie ciekawych miejsc jest tutaj mnóstwo.

  Written on niedziela, 05 marzec 2023 13:15
 • Najlepsze pomysły na prezent na Walentynki
  Najlepsze pomysły na prezent na Walentynki

  Walentynki to jeden z najważniejszych dni w roku dla zakochanych. Każdy chce wyrazić swoje uczucia i obdarować bliską osobę wyjątkowym prezentem. Jeśli szukasz pomysłu na oryginalny prezent, zapoznaj się z naszymi propozycjami.

  Written on czwartek, 16 luty 2023 13:04
 • Dlaczego odpowiednia ilość ruchu u dzieci jest tak istotna?
  Dlaczego odpowiednia ilość ruchu u dzieci jest tak istotna?

  Plaga otyłości widoczna jest dziś u coraz większej ilości młodzieży i dzieci. Co więcej, problem ten dotyka już nawet dzieci w wieku wczesnoszkolnym, dlatego rodzice stale szukają sposobów na to, aby temu przeciwdziałać. Głównymi winowajcami tego problemu jest siedzący tryb życia oraz mała ilość ruchu.

  Written on poniedziałek, 13 luty 2023 14:22