czwartek, 23 maj 2024 13:23

Mężczyzna obnażający się przy oknie wywołuje kontrowersje na poznańskim Nadolniku

Mężczyzna obnażający się w Poznaniu Mężczyzna obnażający się w Poznaniu FOT: PIXABAY

Na poznańskim osiedlu Nadolnik mieszkańcy są zaniepokojeni zachowaniem jednego z sąsiadów, który regularnie obnaża się w swoim mieszkaniu przy oknie. Sprawa została zgłoszona policji, która rozpoczęła dochodzenie.

Czego się dowiesz:

  • Jakie niepokojące zachowanie ma miejsce na poznańskim Nadolniku?
  • Jak zareagowali mieszkańcy na obnażanie się mężczyzny przy oknie?
  • Jakie kroki podjęła policja w tej sprawie?
  • Jakie mogą być konsekwencje prawne dla osoby obnażającej się we własnym mieszkaniu?
  • Jakie są opinie i odczucia mieszkańców osiedla Nadolnik w związku z tym incydentem?

Problem na osiedlu

Jak relacjonuje jedna z mieszkanek osiedla, mężczyzna z parterowego mieszkania przy ul. Nadolnik od jakiegoś czasu regularnie obnaża się przy oknie, często przy zapalonym świetle. "Podziwiamy widok jego przyrodzenia, a on nieskrępowany stoi dalej" - pisze zaniepokojona kobieta. Blok sąsiaduje z przedszkolem, a przez osiedle przechodzą zarówno mieszkańcy, jak i dzieci odwiedzające dziadków.

"Podziwiamy widok jego przyrodzenia, a on nieskrępowany stoi dalej" - mieszkanka osiedla

Reakcja mieszkańców i policji

Mieszkańcy zgłosili sprawę na policję, jednak jak informuje Łukasz Paterski z poznańskiej policji, do tej pory nie odnotowano żadnych interwencji w tej sprawie, aż do wczoraj. "Właśnie w środę pewna mieszkanka zadzwoniła do dzielnicowego z informacją o tym mężczyźnie. Jeśli doniesienia się potwierdzą, jego zachowanie będzie można podciągnąć pod nieobyczajny wybryk" - dodaje Paterski. Policja prosi o zgłaszanie się pokrzywdzonych osób, by mogła podjąć odpowiednie kroki.

"Właśnie w środę pewna mieszkanka zadzwoniła do dzielnicowego z informacją o tym mężczyźnie. Jeśli doniesienia się potwierdzą, jego zachowanie będzie można podciągnąć pod nieobyczajny wybryk" - Łukasz Paterski, poznańska policja

Skutki prawne

Nawet jeśli ktoś znajduje się we własnym mieszkaniu, obnażanie się przy oknie lub na balkonie, tak by inni mogli to widzieć, może skutkować odpowiedzialnością karną. Policja pracuje nad ustaleniem personaliów mężczyzny i prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Mieszkańcy osiedla Nadolnik są zaniepokojeni sytuacją i oczekują na dalsze działania ze strony policji. Funkcjonariusze apelują o zgłaszanie się świadków, aby móc podjąć odpowiednie kroki prawne

źródło: epoznan.pl

Wyświetlony 56 razy