piątek, 24 maj 2024 17:06

22-latek pędził 121 km/h w terenie zabudowanym w Ostrowie Wielkopolskim

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym fot: pixabay

W Ostrowie Wielkopolskim, 22-letni kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 70 km/h, jadąc przez teren zabudowany. Młody mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał wysoki mandat.

Czego się dowiesz:

  • Jakie zdarzenie miało miejsce 23 maja w Ostrowie Wielkopolskim?
  • Jaką prędkość osiągnął kierowca w terenie zabudowanym?
  • Jakie konsekwencje poniósł 22-letni kierowca?
  • Dlaczego policjanci zdecydowali się zatrzymać samochód do kontroli?
  • Jakie są potencjalne zagrożenia związane z przekraczaniem prędkości w terenie zabudowanym?

Zatrzymanie w terenie zabudowanym

Do zdarzenia doszło 23 maja, gdy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Ostrowie Wielkopolskim zauważyli samochód poruszający się z prędkością 121 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kierowcę do kontroli, z uwagi na poważne zagrożenie, jakie stwarzał.

Konsekwencje dla kierowcy

Siedzący za kierownicą 22-latek z powiatu ostrowskiego został ukarany surowo. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał 15 punktów karnych oraz mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Policja podkreśla, że tak znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym jest skrajnie niebezpieczne i surowe kary mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Zdarzenie z 23 maja w Ostrowie Wielkopolskim jest kolejnym przykładem na to, jak niebezpieczne może być lekceważenie przepisów drogowych. Dzięki szybkiej interwencji policji, nie doszło do tragedii, a kierowca poniesie odpowiedzialność za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

źródło: Codzienny Poznan

Wyświetlony 43 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 maj 2024 17:14