czwartek, 23 maj 2024 17:27

Pożar drzewa pod Poznaniem

Pożar drzewa pod Poznaniem Pożar drzewa pod Poznaniem fot: pixabay

W Dąbrowie pod Poznaniem doszło do pożaru drzewa, który spowodował wstrzymanie ruchu kołowego na ul. Leśnej oraz wymusił zmiany w trasach autobusów. Pożar wywołany został przez wyładowanie łuku elektrycznego z linii energetycznej.

Czego się dowiesz:

  • Co było przyczyną pożaru drzewa pod Poznaniem?
  • Jakie działania podjęła straż pożarna w Dąbrowie?
  • Jakie były skutki pożaru dla ruchu drogowego i tras autobusów?
  • Jak szybko przywrócono normalność na ul. Leśnej po pożarze?
  • Ile zastępów straży pożarnej uczestniczyło w akcji gaśniczej?

Przyczyna pożaru

Do zdarzenia doszło po godzinie 15:00, kiedy to na ul. Leśnej zapaliło się jedno z drzew. Straż pożarna poinformowała, że powodem pożaru było wyładowanie łuku elektrycznego linii energetycznej, co doprowadziło do zapłonu drzewa.

Akcja straży pożarnej

Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej, które szybko przystąpiły do gaszenia ognia i zabezpieczenia terenu. Akcja wymagała zamknięcia drogi, co spowodowało konieczność zmiany trasy podmiejskich autobusów, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom i mieszkańcom.

Przywrócenie normalności

Po zakończeniu akcji straży pożarnej i usunięciu zagrożenia, ruch na ul. Leśnej został przywrócony. Obecnie trasa autobusów podmiejskich wróciła do normy, a mieszkańcy mogą ponownie korzystać z drogi bez przeszkód.

Pożar drzewa w Dąbrowie pod Poznaniem, wywołany przez wyładowanie łuku elektrycznego, pokazał, jak ważna jest szybka i skuteczna reakcja służb ratunkowych. Dzięki ich interwencji, sytuacja została szybko opanowana, a normalny ruch na drodze i trasy autobusów zostały przywrócone.

źródło: Codzienny Poznań

Wyświetlony 55 razy