wtorek, 30 kwiecień 2024 16:45

Niezwykła akcja wsparcia dla rannego kolegi na moście Jordana w Poznaniu

Akcja charytatywna w Poznaniu Akcja charytatywna w Poznaniu fot: pixabay

W Poznaniu odbyła się niezwykła akcja solidarnościowa, w której funkcjonariusze policji postanowili w nietypowy sposób wesprzeć swojego kolegę po ciężkim wypadku. W ramach wsparcia, policjanci przeprowadzili serię pompek na moście Jordana.

Czego się dowiesz:

  • Jaki był cel akcji poznańskich policjantów na moście Jordana?
  • Jakie obrażenia odniósł mł. asp. Krzysztof Sobieraj?
  • Kto zainicjował akcję wsparcia dla Krzysztofa Sobieraja w Poznaniu?
  • Jak można finansowo wspierać mł. asp. Krzysztofa Sobieraja po jego wypadku?
  • Jaki jest główny przekaz z inicjatywy policji w Poznaniu w kontekście wsparcia kolegi?

Policja wspiera swojego kolegę

Akcję zainicjował podinspektor Leszek Steinitz, I zastępca komendanta miejskiego Policji w Poznaniu. Wraz z innymi policjantami, postanowili zorganizować fizyczne wyzwanie, aby wesprzeć młodszego aspiranta Krzysztofa Sobieraja, który poważnie ucierpiał w wypadku. Akcja ta miała na celu nie tylko podkreślenie ducha zespołowego i solidarności wśród funkcjonariuszy, ale również zachęcenie społeczeństwa do wsparcia finansowego.

"Komenda Miejska Policji w Poznaniu przystępuje do wyzwania. Razem pogadamy Krzysztofowi w powrocie do zdrowia. Trzymaj się Krzysiek, wracaj do niebieskich braci!" - sierż. szt. Łukasz Paterski

Ciężki wypadek i jego konsekwencje

Krzysztof Sobieraj, młodszy aspirant, doznał poważnych obrażeń w styczniu, kiedy to został potrącony przez pojazd podczas wykonywania czynności służbowych. Sprawca zdarzenia zbiegł z miejsca wypadku. Sobieraj, który odniósł obrażenia klatki piersiowej i twarzoczaszki, przeszedł operację i nadal znajduje się w stanie zagrożenia życia. Obecnie wymaga on długotrwałej rehabilitacji i leczenia.

Zbiórka na rzecz funkcjonariusza

By dodatkowo pomóc Sobierajowi, policja w Poznaniu zainicjowała zbiórkę środków na jego leczenie i rehabilitację. Darowizny można dokonywać za pośrednictwem strony zrzutka.pl. Wyzwanie podjęte przez policjantów ma na celu zwrócenie uwagi na jego trudną sytuację oraz zmotywowanie społeczności do finansowego wsparcia.

Inicjatywa poznańskich policjantów pokazuje, jak ważna w trudnych chwilach jest solidarność i wspólne działanie. Akcja ta nie tylko wspiera mł. asp. Krzysztofa Sobieraja, ale również buduje więzi między funkcjonariuszami a społecznością, którą codziennie służą.

Wyświetlony 71 razy