niedziela, 07 kwiecień 2024 16:41

Powrót kolarskich czwartków na tor Poznań

Kolarskie czwartki w Poznaniu Kolarskie czwartki w Poznaniu fot: pixabay

Kolarskie Czwartki powracają na tor w Poznaniu! Już 11 kwietnia rozpocznie się cykl imprez rowerowych na jednym z najważniejszych torów w Polsce. Pomysłodawcą tego wydarzenia był Romuald Szaj, którego wkład w rozwój sportu poznańskiego został doceniony poprzez nadanie mu tytułu Superseniora Poznańskiego Sportu. Po chwilowej przerwie, z niezachwianym wsparciem instytucji i lokalnych organizacji, miłośnicy kolarstwa znów będą mogli ścigać się na torze Poznań.

 Wznowienie imprez kolarskich

Kilka tygodni temu zawieszenie Kolarskich Czwartków wywołało smutek wśród pasjonatów tego sportu. Jednakże, za sprawą determinacji wielu osób oraz zaangażowania miasta Poznania, Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów, Wielkopolskiego Związku Kolarskiego i Automobilklubu Wielkopolskiego, impreza znów staje się rzeczywistością. Ich wysiłki zapewniły kontynuację cyklu, dając szansę kolarzom na dalszą rywalizację na torze Poznań.

Bogaty kalendarz imprez kolarskich

Oprócz kultowych Kolarskich Czwartków, na torze Poznań odbywać się będą także Wtorkowe Czasówki oraz Akademia Młodego Kolarza, wsparta przez firmę Pho3nix. Weekend majowy obfitować będzie w emocje związane z Wyścigiem o Puchar Prezesa Automobilklubu, Mistrzostwami Wielkopolski oraz Małym Wyścigiem Pokoju. Sezon zamknie Memoriał Romualda Szaja, który jest hołdem dla jego wkładu w rozwój kolarstwa.

Historia Kolarskich Czwartków to nie tylko opowieść o sportowych zmaganiach, ale także o pasji i zaangażowaniu społeczności. Powrót tych imprez na tor Poznań to nie tylko radość dla kolarzy, ale także dla wszystkich, którzy doceniają sportową tradycję miasta. Niech sezon 2024 będzie kolejnym krokiem w rozwoju kolarstwa w Poznaniu i w Polsce.

źródło: poznan.pl

Wyświetlony 87 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 07 kwiecień 2024 16:54