wtorek, 26 marzec 2024 15:22

Poznań - Miasto przyjazne Kobietom

Napisane przez
Kobieta - Poznań Kobieta - Poznań fot: pixabay

Poznań po raz kolejny zasłużenie otrzymuje tytuł "Samorządu Przyjaznego Kobietom". Podczas IV Ogólnopolskiego Forum Rad Kobiet w Piasecznie przyznano mu to prestiżowe wyróżnienie. Organizatorzy docenili liczne inicjatywy podejmowane przez Miasto na rzecz poznanianek.

 

Działania miasta dla kobiet

Miasto Poznań podejmuje wiele działań mających na celu poprawę życia kobiet w różnych sferach. Przyjmuje to formę wsparcia zdrowotnego, edukacyjnego oraz zawodowego.

Programy i Inicjatywy

Poznań inwestuje w programy zdrowotne i profilaktyczne, dedykowane szczególnie kobietom. Działania te obejmują wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych oraz programy takie jak dofinansowanie in vitro, bezpłatne środki higieny menstruacyjnej w szkołach czy profilaktykę przemocy domowej. Dodatkowo, miasto wspiera kobiety w powrocie na rynek pracy, organizując spotkania, konferencje oraz szkolenia zawodowe. Wszystkie te inicjatywy przyczyniają się do budowy silnej i równoprawnej społeczności.

Poznań, jako miasto przyjazne kobietom, nieustannie dąży do tworzenia równoprawnych warunków dla wszystkich jego mieszkanek. To zaangażowanie obejmuje szeroki zakres inicjatyw i programów, które wspierają kobiety we wszystkich sferach życia. Miasto aktywnie angażuje się w inicjatywy prozdrowotne, edukacyjne i zawodowe, które są dostępne dla kobiet na każdym etapie ich życia. Działania te obejmują nie tylko zapewnienie opieki zdrowotnej czy wsparcie psychologiczne, ale także promowanie aktywności zawodowej i przedsiębiorczości. Wspierane są kobiety w ciąży, matki, jak również te, które chcą powrócić na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dziećmi.

źródło: poznan.pl

Wyświetlony 43 razy