środa, 26 czerwiec 2024 14:24

Skandal korupcyjny w poznańskim szpitalu

Skandal korupcyjny w poznańskim szpitalu Skandal korupcyjny w poznańskim szpitalu Fot: pixabay

W kolejnym poznańskim szpitalu doszło do poważnych nieprawidłowości. Trzech ortopedów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu zostało zatrzymanych przez policję na polecenie Prokuratury Krajowej. Zarzuty dotyczą m.in. korupcji i poświadczania nieprawdy w dokumentacji medycznej.

Czego się dowiesz:

  • Jakie są zarzuty postawione ortopedom z poznańskiego szpitala?
  • Co było przyczyną wstrzymania działalności oddziału ortopedii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Poznaniu?
  • Jakie kroki podjęła Prokuratura Krajowa w odpowiedzi na ujawnione nieprawidłowości?
  • Jakie konsekwencje ponieśli zatrzymani lekarze?

Problemy kadrowe a działalność oddziału

Oddział ortopedii i traumatologii narządu ruchu w szpitalu przy Grunwaldzkiej zawiesił działalność, co było skutkiem znacznego zmniejszenia liczby lekarzy. Decyzja o wstrzymaniu operacji i późniejsze zamknięcie oddziału, jak informowała Gazeta Wyborcza, nastąpiły tuż po odejściu szefa oddziału, dr. Jerzego N.

Skandal korupcyjny wśród lekarzy

Dr Jerzy N., Michał K. i Michał P., lekarze specjalizujący się w ortopedii, zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty korupcyjne. Główne oskarżenia dotyczyły m.in. przyjmowania korzyści majątkowej, wystawiania fałszywych recept na opioidy, a także poświadczania nieprawdy w dokumentacji medycznej – między innymi dla więźnia, co miało umożliwić mu leczenie na wolności.

Afera korupcyjna w poznańskim szpitalu stanowi poważny problem dla wiarygodności publicznego systemu zdrowia. Sprawa jest nadal w toku, a zatrzymani lekarze zostali tymczasowo zwolnieni za kaucją. Prokuratura zapowiada dalsze działania, które mogą doprowadzić do kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

źródło: epoznan.pl

Wyświetlony 47 razy