poniedziałek, 15 kwiecień 2024 15:45

Tragedia na ulicy Grunwaldzkiej. Śmiertelne zderzenie rowerzysty z tramwajem wstrząsa Poznaniem

Śmiertelny wypadek w Poznaniu Śmiertelny wypadek w Poznaniu fot: pixabay

Poznań stał się świadkiem dramatycznego zdarzenia na ulicy Grunwaldzkiej. 68-letni rowerzysta, który zderzył się z tramwajem, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Wypadek, który wstrząsnął lokalną społecznością, wywołał szereg działań mających na celu wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego wydarzenia.

 

Czego się dowiesz

  • Jakie były okoliczności zderzenia rowerzysty z tramwajem na ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu?
  • Kto potwierdził, że motorniczy tramwaju był trzeźwy podczas wypadku?
  • Jakie działania podjęto w celu wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wypadku?
  • Jakie wsparcie otrzymał motorniczy po zdarzeniu na ulicy Grunwaldzkiej?

Przebieg zdarzenia

Do tragedii doszło na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej z ulicą Święcickiego, gdzie rowerzysta próbował przejechać przez wyznaczone przejście rowerowe. Mimo to, został potrącony przez nadjeżdżający tramwaj. Mężczyzna został natychmiast przetransportowany do szpitala, lecz mimo wysiłków lekarzy, zmarł w godzinach wieczornych tego samego dnia. Rzecznik wielkopolskiej policji, mł. insp. Andrzej Borowiak, oraz portal lazarz.pl potwierdziły, że motorniczy tramwaju był trzeźwy w momencie wypadku.

Dalsze działania i reakcje

Po zdarzeniu, jak podaje sierż. sztab. Łukasz Paterski z poznańskiej policji, wszczęto dokładne dochodzenie, mające na celu wyjaśnienie szczegółowych przyczyn i okoliczności wypadku. W ramach śledztwa zabezpieczono rejestrator tramwaju oraz zapisy z monitoringu miejskiego. MPK Poznań, jak informuje rzecznik Agnieszka Smogulecka, podjęło również kroki mające na celu wsparcie motorniczego, który był zaangażowany w wypadek, oferując mu pomoc psychologiczną.

źródło: epoznan.pl

Wyświetlony 82 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 kwiecień 2024 15:52