poniedziałek, 15 maj 2023 17:17

Top 3 błędów, które najczęściej popełniają kierowcy

Napisane przez
laweta Gorzów Wielkopolski laweta Gorzów Wielkopolski mat.prasowe

Udało Ci się zdać egzamin i idziesz właśnie odebrać swoją przepustkę do wolności. Prawo jazdy jest dla wielu osób uosobieniem wolności oraz niezależności. Nie można się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, jednakże warto wziąć pod uwagę fakt, że zaliczony egzamin, to tak naprawdę dopiero początek nauki tego, jak być kierowcą.

 

Poniżej przedstawiamy najczęściej popełniane błędy początkujących (i nie tylko) kierowców, które narażają ich nie tylko na niebezpieczeństwo, ale także spore wydatki. To właśnie dlatego warto przeczytać ten artykuł!

Ubezpieczenie? Chyba jeszcze obowiązuje, no nie?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, niezależnie od stanu technicznego samochodu. Oznacza to, że nawet jeżeli auto jest w naprawie, to nie wolno przekroczyć terminu, który wskazuje zakończenie się obowiązującej polisy. W przypadku polisy dla samochodu, który jeden kierowca ma już od kilku lat, ubezpieczyciele kontaktują się przypominając o terminie i oferując kolejną polisę.Sytuacja komplikuje się, kiedy chodzi o samochód dopiero co kupiony na rynku wtórnym. W takich przypadkach ubezpieczyciele potrafią wcale nie kontaktować się z właścicielem samochodu, przez co kierowca może najzwyczajniej w świecie zapomnieć, że skończyła mu się polisa. Wówczas im dłuższa zwłoka, tym większa kara. W roku 2023 jest to aż 7200 złotych!

Coś się tłucze? Da radę jeszcze jeździć

Bagatelizowanie usterek i awarii jest jednym z największych i najbardziej zagrażających zdrowiu i życiu błędów, które kierowcy mogą popełnić. Coś tłuszcze się w zawieszeniu? Biegi nie wchodzą jak powinny? Moc silnika drastycznie spada? Jeśli się naprawiło samo, to nie ma co tracić pieniędzy. Niestety takie myślenie może skończyć się tragicznie.Podstawą bezpiecznego poruszania się po drogach, jest dobry stan techniczny samochodu. Jeżeli kierowca wyczuje jaką usterkę, to powinien jak najszybciej ją usunąć. Chodzi tu o bezpieczeństwo zarówno jego, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Pozorna oszczędność na naprawie będzie kosztowała znacznie więcej. W najgorszym scenariuszu będzie to najwyższa cena, jaką można sobie wyobrazić - życie.

Pomoc drogowa? Wybiorę pierwszą lepszą

Nikt nie zakłada tego, że będzie trzeba wezwać pomoc drogową. Najczęściej kierowcy odpędzają takie myśli, aby nie zaprzątać sobie nimi głowy. Niestety takie podejście może bardzo szybko się zemścić. Dlaczego?Otóż awaria samochodu (szczególnie na autostradzie) jest niezwykle stresującym przeżyciem. W takich sytuacjach najczęściej działa się w nerwach, przez co kierowca wybiera pierwszy lepszy numer do pomocy drogowej, który znalazł w sieci. Takie działanie naraża go na spore wydatki i często wątpliwą jakość usług.To właśnie  tego powodu tak istotne jest to, aby znać numer do sprawdzonej pomocy drogowej, która oferuje doskonałą jakość i konkurencyjne ceny. Świetnym przykładem takiej firmy jest laweta Gorzów cennik. Firma ta znana jest z tego, że oferuje doskonałą jakość usług w atrakcyjnej cenie - dlatego też warto zapisać numer do tych specjalistów.

 

https://g.co/kgs/jRVKRA

 

 

Wyświetlony 55 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 16 maj 2023 07:18
 • 4 powody, dla których warto pić zakwas z buraków
  4 powody, dla których warto pić zakwas z buraków

  Buraki to warzywa o dużej gęstości odżywczej, będące ważnym elementem zbilansowanej diety. Zakwas buraczany zalicza się do grona superfoods i jego spożywanie ma dobroczynny wpływ na zdrowie. Jakie są główne zalety picia soku z kiszonych buraków?

  Written on środa, 24 maj 2023 09:19
 • Naturalne sposoby na alergie
  Naturalne sposoby na alergie

  Alergie sezonowe wywoływane są przez substancje nadwrażliwe i nieszkodliwe dla środowiska. Osoby cierpiące na tego typu alergie często unikają niektórych miejsc, potraw i wszelkich elementów mogących wywołać nieprzyjemne odczucia, takie jak swędzenie skóry, obrzęk, katar czy wysypka na całym ciele.

  Written on środa, 24 maj 2023 09:17
 • Octy ekologiczne – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!
  Octy ekologiczne – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

  Ocet ekologiczny jest naturalnym produktem, który powstaje w wyniku fermentacji alkoholu. W odróżnieniu od konwencjonalnego octu, ocet ekologiczny jest wytwarzany z surowców organicznych, takich jak organiczne owoce lub zboża, które nie były poddawane działaniu sztucznych pestycydów, nawozów chemicznych ani innych syntetycznych substancji. Proces produkcji octu ekologicznego jest również bardziej przyjazny dla środowiska, ponieważ wykorzystuje naturalne metody fermentacji i nie stosuje dodatków chemicznych czy konserwantów.

  Written on środa, 24 maj 2023 09:10
 • Pomoc drogowa jako wsparcie kierowców – co warto wiedzieć?
  Pomoc drogowa jako wsparcie kierowców – co warto wiedzieć?

  Usterka samochodu, kolizja, a nawet wypadek to zdarzenia drogowe, które mogą zakłócić jazdę w dowolnym momencie. Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy jest to codzienna trasa, czy wypad w nieznane – usługi pomocy drogowej bywają przydatne niezależnie od okoliczności. Doświadczeni profesjonaliści błyskawicznie reagują na każde zgłoszenie zapewniając wsparcie, którego potrzebujesz jako kierowca. Jak działa pomoc drogowa na niemieckiej autostradzie? Kto może skorzystać z jej usług? Sprawdź!

  Written on poniedziałek, 22 maj 2023 14:05
 • Skuteczne sposoby na zwolnienie miejsca w MacBooku
  Skuteczne sposoby na zwolnienie miejsca w MacBooku

  Popularność produktów marki Apple stale rośnie, a nowych użytkowników tylko przybywa. Zalet MacBooków jest naprawdę sporo – to m.in. szybki procesor, sprawna praca i estetyczny wygląd. Aby jednak zachować pełną wydajność, warto uważać na poziom zapełnienia dysku. Co zrobić, by zwolnić miejsce w pamięci urządzenia?

  Written on wtorek, 16 maj 2023 17:31