poniedziałek, 15 maj 2023 17:17

Top 3 błędów, które najczęściej popełniają kierowcy

Napisane przez
laweta Gorzów Wielkopolski laweta Gorzów Wielkopolski mat.prasowe

Udało Ci się zdać egzamin i idziesz właśnie odebrać swoją przepustkę do wolności. Prawo jazdy jest dla wielu osób uosobieniem wolności oraz niezależności. Nie można się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, jednakże warto wziąć pod uwagę fakt, że zaliczony egzamin, to tak naprawdę dopiero początek nauki tego, jak być kierowcą.

 

Poniżej przedstawiamy najczęściej popełniane błędy początkujących (i nie tylko) kierowców, które narażają ich nie tylko na niebezpieczeństwo, ale także spore wydatki. To właśnie dlatego warto przeczytać ten artykuł!

Ubezpieczenie? Chyba jeszcze obowiązuje, no nie?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, niezależnie od stanu technicznego samochodu. Oznacza to, że nawet jeżeli auto jest w naprawie, to nie wolno przekroczyć terminu, który wskazuje zakończenie się obowiązującej polisy. W przypadku polisy dla samochodu, który jeden kierowca ma już od kilku lat, ubezpieczyciele kontaktują się przypominając o terminie i oferując kolejną polisę.Sytuacja komplikuje się, kiedy chodzi o samochód dopiero co kupiony na rynku wtórnym. W takich przypadkach ubezpieczyciele potrafią wcale nie kontaktować się z właścicielem samochodu, przez co kierowca może najzwyczajniej w świecie zapomnieć, że skończyła mu się polisa. Wówczas im dłuższa zwłoka, tym większa kara. W roku 2023 jest to aż 7200 złotych!

Coś się tłucze? Da radę jeszcze jeździć

Bagatelizowanie usterek i awarii jest jednym z największych i najbardziej zagrażających zdrowiu i życiu błędów, które kierowcy mogą popełnić. Coś tłuszcze się w zawieszeniu? Biegi nie wchodzą jak powinny? Moc silnika drastycznie spada? Jeśli się naprawiło samo, to nie ma co tracić pieniędzy. Niestety takie myślenie może skończyć się tragicznie.Podstawą bezpiecznego poruszania się po drogach, jest dobry stan techniczny samochodu. Jeżeli kierowca wyczuje jaką usterkę, to powinien jak najszybciej ją usunąć. Chodzi tu o bezpieczeństwo zarówno jego, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Pozorna oszczędność na naprawie będzie kosztowała znacznie więcej. W najgorszym scenariuszu będzie to najwyższa cena, jaką można sobie wyobrazić - życie.

Pomoc drogowa? Wybiorę pierwszą lepszą

Nikt nie zakłada tego, że będzie trzeba wezwać pomoc drogową. Najczęściej kierowcy odpędzają takie myśli, aby nie zaprzątać sobie nimi głowy. Niestety takie podejście może bardzo szybko się zemścić. Dlaczego?Otóż awaria samochodu (szczególnie na autostradzie) jest niezwykle stresującym przeżyciem. W takich sytuacjach najczęściej działa się w nerwach, przez co kierowca wybiera pierwszy lepszy numer do pomocy drogowej, który znalazł w sieci. Takie działanie naraża go na spore wydatki i często wątpliwą jakość usług.To właśnie  tego powodu tak istotne jest to, aby znać numer do sprawdzonej pomocy drogowej, która oferuje doskonałą jakość i konkurencyjne ceny. Świetnym przykładem takiej firmy jest laweta Gorzów cennik. Firma ta znana jest z tego, że oferuje doskonałą jakość usług w atrakcyjnej cenie - dlatego też warto zapisać numer do tych specjalistów.

 

https://g.co/kgs/jRVKRA

 

 

Wyświetlony 251 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 16 maj 2023 07:18
 • Górskie wyjazdy- jako klucz do firmowego sukcesu!
  Górskie wyjazdy- jako klucz do firmowego sukcesu!

  W dynamicznym świecie biznesu, gdzie codziennie poświęcamy dużo czasu na spotkania, konferencje, rzadko kiedy mamy okazję, aby wspólnie spędzić czas z pracownikami w bardziej nieformalnej atmosferze. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jak odejść od codziennej rutyny i sprawić, aby Twoi pracownicy przeżyli wspaniały niezapomniany czas w swoim gronie.

  Góry stanowią wyjątkowe tło, dla różnego rodzaju spotkań i wydarzeń. Czy warto zorganizować firmową imprezę w górach? Dowiesz się więcej w dalszej części.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 16:04
 • Kaszmirowy Materac 120x190 - Wyjątkowy Komfort i Ekskluzywność Snu
  Kaszmirowy Materac 120x190 - Wyjątkowy Komfort i Ekskluzywność Snu

  Sen odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym życiu, wpływając na nasze zdrowie, samopoczucie i ogólną jakość życia. Dlatego też wybór odpowiedniego materaca jest tak ważny. Kaszmirowy materac o rozmiarze 120x190 cm to produkt, który łączy w sobie wyjątkowy komfort snu z luksusowym kaszmirowym pokrowcem. W tym artykule omówimy zarówno zalety, jak i wady takiego materaca, aby pomóc Ci zrozumieć, czy jest to odpowiedni wybór dla Ciebie.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 14:34
 • Materac 140x200 z Pianki Poliuretanowej czy Wysokoelastycznej - Który Wybrać?
  Materac 140x200 z Pianki Poliuretanowej czy Wysokoelastycznej - Który Wybrać?

  Decyzja dotycząca wyboru materaca jest ważna dla jakości naszego snu i ogólnego komfortu życia. Materace 140x200 cm są popularne, ponieważ zapewniają przestrzeń dla dwóch osób. Jednak wybór między pianką poliuretanową a pianką wysokoelastyczną może być trudny. W tym artykule omówimy różnice między tymi dwiema rodzajami pianki i pomożemy Ci podjąć świadomą decyzję. Sprawdź ofertę materacy 140x200 na https://sennes.pl/materace-na-wymiar-140x200-cm-wysylka-w-3-dni-testuj-przez-30-dni

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 10:30
 • Czy warto pływać? Zalety nauki pływania
  Czy warto pływać? Zalety nauki pływania

  Pływanie to bezpieczny, niemal bezkontuzyjny sport, który można uprawiać o każdej porze roku. Pływają duzi i mali – wodne aktywności poprawiają nastrój i dbają o prawidłowe funkcjonowanie organizmu, wzmacniając do 75% mięśni. Dlaczego nauka pływania to dobry pomysł? Sprawdź, jakie zalety ma pływanie.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 15:25
 • Jak przetłumaczyć stronę www opartą o WordPress?
  Jak przetłumaczyć stronę www opartą o WordPress?

  Jeśli posiadasz stronę internetową, to niezależnie od tego, czy prowadzisz bloga, e-sklep czy firmową stronę www, to warto rozważyć ich tłumaczenie jako część strategii rozwoju firmy. Posiadanie wielojęzycznej strony internetowej może znacznie zwiększyć zasięg i potencjał wzrostu firmy.

  Written on czwartek, 24 sierpień 2023 09:55