poniedziałek, 15 maj 2023 17:17

Top 3 błędów, które najczęściej popełniają kierowcy

Napisane przez
laweta Gorzów Wielkopolski laweta Gorzów Wielkopolski mat.prasowe

Udało Ci się zdać egzamin i idziesz właśnie odebrać swoją przepustkę do wolności. Prawo jazdy jest dla wielu osób uosobieniem wolności oraz niezależności. Nie można się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, jednakże warto wziąć pod uwagę fakt, że zaliczony egzamin, to tak naprawdę dopiero początek nauki tego, jak być kierowcą.

 

Poniżej przedstawiamy najczęściej popełniane błędy początkujących (i nie tylko) kierowców, które narażają ich nie tylko na niebezpieczeństwo, ale także spore wydatki. To właśnie dlatego warto przeczytać ten artykuł!

Ubezpieczenie? Chyba jeszcze obowiązuje, no nie?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, niezależnie od stanu technicznego samochodu. Oznacza to, że nawet jeżeli auto jest w naprawie, to nie wolno przekroczyć terminu, który wskazuje zakończenie się obowiązującej polisy. W przypadku polisy dla samochodu, który jeden kierowca ma już od kilku lat, ubezpieczyciele kontaktują się przypominając o terminie i oferując kolejną polisę.Sytuacja komplikuje się, kiedy chodzi o samochód dopiero co kupiony na rynku wtórnym. W takich przypadkach ubezpieczyciele potrafią wcale nie kontaktować się z właścicielem samochodu, przez co kierowca może najzwyczajniej w świecie zapomnieć, że skończyła mu się polisa. Wówczas im dłuższa zwłoka, tym większa kara. W roku 2023 jest to aż 7200 złotych!

Coś się tłucze? Da radę jeszcze jeździć

Bagatelizowanie usterek i awarii jest jednym z największych i najbardziej zagrażających zdrowiu i życiu błędów, które kierowcy mogą popełnić. Coś tłuszcze się w zawieszeniu? Biegi nie wchodzą jak powinny? Moc silnika drastycznie spada? Jeśli się naprawiło samo, to nie ma co tracić pieniędzy. Niestety takie myślenie może skończyć się tragicznie.Podstawą bezpiecznego poruszania się po drogach, jest dobry stan techniczny samochodu. Jeżeli kierowca wyczuje jaką usterkę, to powinien jak najszybciej ją usunąć. Chodzi tu o bezpieczeństwo zarówno jego, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Pozorna oszczędność na naprawie będzie kosztowała znacznie więcej. W najgorszym scenariuszu będzie to najwyższa cena, jaką można sobie wyobrazić - życie.

Pomoc drogowa? Wybiorę pierwszą lepszą

Nikt nie zakłada tego, że będzie trzeba wezwać pomoc drogową. Najczęściej kierowcy odpędzają takie myśli, aby nie zaprzątać sobie nimi głowy. Niestety takie podejście może bardzo szybko się zemścić. Dlaczego?Otóż awaria samochodu (szczególnie na autostradzie) jest niezwykle stresującym przeżyciem. W takich sytuacjach najczęściej działa się w nerwach, przez co kierowca wybiera pierwszy lepszy numer do pomocy drogowej, który znalazł w sieci. Takie działanie naraża go na spore wydatki i często wątpliwą jakość usług.To właśnie  tego powodu tak istotne jest to, aby znać numer do sprawdzonej pomocy drogowej, która oferuje doskonałą jakość i konkurencyjne ceny. Świetnym przykładem takiej firmy jest laweta Gorzów cennik. Firma ta znana jest z tego, że oferuje doskonałą jakość usług w atrakcyjnej cenie - dlatego też warto zapisać numer do tych specjalistów.

 

https://g.co/kgs/jRVKRA

 

 

Wyświetlony 520 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 16 maj 2023 07:18
 • Pościg ulicami Poznania. Sprawdź szczegóły
  Pościg ulicami Poznania. Sprawdź szczegóły

  Dramatyczne sceny rozegrały się na ulicach Poznania, gdy 40-letni mężczyzna z Suchego Lasu, poszukiwany do odbycia kary, zdecydował się uciekać przed policją. Pościg, który odbył się we wtorek 16 kwietnia, zakończył się uszkodzeniem radiowozu i zatrzymaniem uciekiniera w środę wieczorem.

  Written on piątek, 19 kwiecień 2024 16:51
 • Ryzykowne zachowania na moście św. Rocha w Poznaniu
  Ryzykowne zachowania na moście św. Rocha w Poznaniu

  Most św. Rocha w Poznaniu, pomimo swojej urokliwej lokalizacji i ważnej roli w infrastrukturze miasta, od lat jest także miejscem ryzykownych i niebezpiecznych zachowań. Spacerowanie po jego przęśle, choć brzmi jak ekstremalna forma rozrywki, dla niektórych stało się niemal rytuałem. Lokalne legendy i miejskie mity, jak ten o szczęśliwym zdaniu sesji po przejściu przez konstrukcję mostu, przyciągają zarówno odważnych studentów, jak i poszukiwaczy silnych wrażeń. Niestety, historia uczy, że takie działania mogą prowadzić do tragedii, jak w przypadku wypadku irlandzkiej wioślarki w 2016 roku, która poniosła śmierć po upadku z mostu.

  Written on czwartek, 18 kwiecień 2024 16:23
 • Pieszy potrącony na skrzyżowaniu w Poznaniu
  Pieszy potrącony na skrzyżowaniu w Poznaniu

  W Poznaniu 17 kwietnia na skrzyżowaniu ulic Marcelińska i Bułgarska doszło do wypadku z udziałem pieszego. Zdarzenie miało miejsce krótko po godzinie 11:30. Poszkodowany został potrącony na pasach, co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu.

  Written on środa, 17 kwiecień 2024 11:13
 • Dramatyczna akcja ratunkowa w Poznaniu. Straż Miejska uratowała starszego mężczyznę
  Dramatyczna akcja ratunkowa w Poznaniu. Straż Miejska uratowała starszego mężczyznę

  Wczesnym porankiem w niedzielę 14 kwietnia, dzięki czujności przechodnia, poznańska Straż Miejska przeprowadziła dramatyczną akcję ratunkową na Dębcu. Starszy mężczyzna, który zasłabł w opuszczonym budynku, został uratowany w ostatniej chwili.

  Written on wtorek, 16 kwiecień 2024 14:35
 • Tragedia na ulicy Grunwaldzkiej. Śmiertelne zderzenie rowerzysty z tramwajem wstrząsa Poznaniem
  Tragedia na ulicy Grunwaldzkiej. Śmiertelne zderzenie rowerzysty z tramwajem wstrząsa Poznaniem

  Poznań stał się świadkiem dramatycznego zdarzenia na ulicy Grunwaldzkiej. 68-letni rowerzysta, który zderzył się z tramwajem, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Wypadek, który wstrząsnął lokalną społecznością, wywołał szereg działań mających na celu wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego wydarzenia.

  Written on poniedziałek, 15 kwiecień 2024 15:45