poniedziałek, 08 maj 2023 11:56

Od usterki samochodu po wypadek – jakie usługi świadczy pomoc drogowa?

laweta Świecko laweta Świecko mat.prasowe

Auto odmówiło posłuszeństwa w drodze do pracy, a może zatrzymało cię w trasie wiele kilometrów od domu? Usterki, awarie i wypadki mogą zdarzyć się w każdym miejscu i czasie – usuwanie skutków zdarzeń drogowych oferuje pomoc drogowa Świecko.

Profesjonalizm i specjalistyczny sprzęt to najlepsza opcja, aby uporać się z przeszkodami na drodze. Pracownicy pomocy drogowej zapewnią pełną obsługę zdarzenia diagnozując przyczynę problemów i proponując najlepsze możliwe rozwiązanie. Na czym polegają usługi pomocy drogowej? Sprawdź, jakie wsparcie w trasie czeka na kierowców.

Pomoc drogowa – co to jest?

Pomoc drogowa to usługi przeznaczone dla kierowców, którzy w trakcie jazdy zostali zmuszeni do zmierzenia się z problemami spowodowanymi przez niesprawne auto. Kłopoty z samochodem mogą być spowodowane przez drobne usterki lub groźniejsze awarie, ale także przez stłuczki i poważne wypadki.

Usługi pomocy drogowej dostępne są przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Obejmują wszystkie czynności, które mogą doprowadzić do przywrócenia pełnej sprawności samochodu. To zarówno doraźne naprawy na miejscu zdarzenia i laweta Świecko, jak i pozornie błahe czynności takie jak dowóz paliwa, wymiana oleju, wymiana przepalonej żarówki, rozruch silnika pomimo rozładowanego akumulatora.

Naprawa na miejscu zdarzenia dla usterek i awarii

Jeśli samochód nie jest poważnie uszkodzony, a chwilowe kłopoty spowodowała usterka lub awaria, które nie wymagają szczegółowej diagnostyki sprzętem dostępnym jedynie w warsztacie, pomoc drogowa Świecko wykona doraźne naprawy. W ten sposób można uniknąć dodatkowych kosztów związanych z transportem auta i wizytą u mechanika oraz zaoszczędzić sporo czasu.

Naprawa na miejscu zdarzenia zawsze stanowi priorytet wezwanego pracownika. Jego doświadczenie i specjalistyczny sprzęt, którym dysponuje umożliwiają sprawną diagnostykę i przedstawienie możliwych rozwiązań problemu. Mimo to może okazać się, że działania nie przynoszą rezultatów albo naprawa w ogóle nie wchodzi w grę, ponieważ rozruch silnika nie jest możliwy ze względu na uszkodzenia pojazdu. Co w takiej sytuacji? Pomoc drogowa zapewni transport lawetą pod wskazany adres.

Laweta Świecko jako sposób na transport niesprawnego auta

Usługi lawetą skierowane są do kierowców będących w posiadaniu pojazdów o określonych gabarytach – ograniczenia wynikają z możliwości lawety, która jest w stanie przewieźć jedynie taki sprzęt, który się na niej zmieści. Komu pomoc drogowa Świecko zapewni bezpieczny transport lawetą?

Laweta pozwala na zgodny z przepisami przewóz samochodów powypadkowych i uszkodzonych, pojazdów zabytkowych i aut bez ważnych badań technicznych. To przede wszystkim różnego rodzaju samochody osobowe, samochody terenowe i dostawcze, motocykle, wózki widłowe, niektóre maszyny rolnicze (na przykład ciągniki), kampery oraz przyczepy kempingowe. Tak jak wszystkie usługi pomocy drogowej laweta przeznaczona jest dla osób prywatnych i firm.

Wyświetlony 550 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 maj 2023 12:07