poniedziałek, 08 maj 2023 11:56

Od usterki samochodu po wypadek – jakie usługi świadczy pomoc drogowa?

Napisane przez
laweta Świecko laweta Świecko mat.prasowe

Auto odmówiło posłuszeństwa w drodze do pracy, a może zatrzymało cię w trasie wiele kilometrów od domu? Usterki, awarie i wypadki mogą zdarzyć się w każdym miejscu i czasie – usuwanie skutków zdarzeń drogowych oferuje pomoc drogowa Świecko.

Profesjonalizm i specjalistyczny sprzęt to najlepsza opcja, aby uporać się z przeszkodami na drodze. Pracownicy pomocy drogowej zapewnią pełną obsługę zdarzenia diagnozując przyczynę problemów i proponując najlepsze możliwe rozwiązanie. Na czym polegają usługi pomocy drogowej? Sprawdź, jakie wsparcie w trasie czeka na kierowców.

Pomoc drogowa – co to jest?

Pomoc drogowa to usługi przeznaczone dla kierowców, którzy w trakcie jazdy zostali zmuszeni do zmierzenia się z problemami spowodowanymi przez niesprawne auto. Kłopoty z samochodem mogą być spowodowane przez drobne usterki lub groźniejsze awarie, ale także przez stłuczki i poważne wypadki.

Usługi pomocy drogowej dostępne są przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Obejmują wszystkie czynności, które mogą doprowadzić do przywrócenia pełnej sprawności samochodu. To zarówno doraźne naprawy na miejscu zdarzenia i laweta Świecko, jak i pozornie błahe czynności takie jak dowóz paliwa, wymiana oleju, wymiana przepalonej żarówki, rozruch silnika pomimo rozładowanego akumulatora.

Naprawa na miejscu zdarzenia dla usterek i awarii

Jeśli samochód nie jest poważnie uszkodzony, a chwilowe kłopoty spowodowała usterka lub awaria, które nie wymagają szczegółowej diagnostyki sprzętem dostępnym jedynie w warsztacie, pomoc drogowa Świecko wykona doraźne naprawy. W ten sposób można uniknąć dodatkowych kosztów związanych z transportem auta i wizytą u mechanika oraz zaoszczędzić sporo czasu.

Naprawa na miejscu zdarzenia zawsze stanowi priorytet wezwanego pracownika. Jego doświadczenie i specjalistyczny sprzęt, którym dysponuje umożliwiają sprawną diagnostykę i przedstawienie możliwych rozwiązań problemu. Mimo to może okazać się, że działania nie przynoszą rezultatów albo naprawa w ogóle nie wchodzi w grę, ponieważ rozruch silnika nie jest możliwy ze względu na uszkodzenia pojazdu. Co w takiej sytuacji? Pomoc drogowa zapewni transport lawetą pod wskazany adres.

Laweta Świecko jako sposób na transport niesprawnego auta

Usługi lawetą skierowane są do kierowców będących w posiadaniu pojazdów o określonych gabarytach – ograniczenia wynikają z możliwości lawety, która jest w stanie przewieźć jedynie taki sprzęt, który się na niej zmieści. Komu pomoc drogowa Świecko zapewni bezpieczny transport lawetą?

Laweta pozwala na zgodny z przepisami przewóz samochodów powypadkowych i uszkodzonych, pojazdów zabytkowych i aut bez ważnych badań technicznych. To przede wszystkim różnego rodzaju samochody osobowe, samochody terenowe i dostawcze, motocykle, wózki widłowe, niektóre maszyny rolnicze (na przykład ciągniki), kampery oraz przyczepy kempingowe. Tak jak wszystkie usługi pomocy drogowej laweta przeznaczona jest dla osób prywatnych i firm.

Wyświetlony 51 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 maj 2023 12:07
 • 4 powody, dla których warto pić zakwas z buraków
  4 powody, dla których warto pić zakwas z buraków

  Buraki to warzywa o dużej gęstości odżywczej, będące ważnym elementem zbilansowanej diety. Zakwas buraczany zalicza się do grona superfoods i jego spożywanie ma dobroczynny wpływ na zdrowie. Jakie są główne zalety picia soku z kiszonych buraków?

  Written on środa, 24 maj 2023 09:19
 • Naturalne sposoby na alergie
  Naturalne sposoby na alergie

  Alergie sezonowe wywoływane są przez substancje nadwrażliwe i nieszkodliwe dla środowiska. Osoby cierpiące na tego typu alergie często unikają niektórych miejsc, potraw i wszelkich elementów mogących wywołać nieprzyjemne odczucia, takie jak swędzenie skóry, obrzęk, katar czy wysypka na całym ciele.

  Written on środa, 24 maj 2023 09:17
 • Octy ekologiczne – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!
  Octy ekologiczne – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

  Ocet ekologiczny jest naturalnym produktem, który powstaje w wyniku fermentacji alkoholu. W odróżnieniu od konwencjonalnego octu, ocet ekologiczny jest wytwarzany z surowców organicznych, takich jak organiczne owoce lub zboża, które nie były poddawane działaniu sztucznych pestycydów, nawozów chemicznych ani innych syntetycznych substancji. Proces produkcji octu ekologicznego jest również bardziej przyjazny dla środowiska, ponieważ wykorzystuje naturalne metody fermentacji i nie stosuje dodatków chemicznych czy konserwantów.

  Written on środa, 24 maj 2023 09:10
 • Pomoc drogowa jako wsparcie kierowców – co warto wiedzieć?
  Pomoc drogowa jako wsparcie kierowców – co warto wiedzieć?

  Usterka samochodu, kolizja, a nawet wypadek to zdarzenia drogowe, które mogą zakłócić jazdę w dowolnym momencie. Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy jest to codzienna trasa, czy wypad w nieznane – usługi pomocy drogowej bywają przydatne niezależnie od okoliczności. Doświadczeni profesjonaliści błyskawicznie reagują na każde zgłoszenie zapewniając wsparcie, którego potrzebujesz jako kierowca. Jak działa pomoc drogowa na niemieckiej autostradzie? Kto może skorzystać z jej usług? Sprawdź!

  Written on poniedziałek, 22 maj 2023 14:05
 • Skuteczne sposoby na zwolnienie miejsca w MacBooku
  Skuteczne sposoby na zwolnienie miejsca w MacBooku

  Popularność produktów marki Apple stale rośnie, a nowych użytkowników tylko przybywa. Zalet MacBooków jest naprawdę sporo – to m.in. szybki procesor, sprawna praca i estetyczny wygląd. Aby jednak zachować pełną wydajność, warto uważać na poziom zapełnienia dysku. Co zrobić, by zwolnić miejsce w pamięci urządzenia?

  Written on wtorek, 16 maj 2023 17:31