poniedziałek, 13 luty 2023 14:22

Dlaczego odpowiednia ilość ruchu u dzieci jest tak istotna?

Napisane przez
drabinki gimnastyczne Małpiszon drabinki gimnastyczne Małpiszon https://malpiszon.pl/sklep/drabinki-gimnastyczne/

Plaga otyłości widoczna jest dziś u coraz większej ilości młodzieży i dzieci. Co więcej, problem ten dotyka już nawet dzieci w wieku wczesnoszkolnym, dlatego rodzice stale szukają sposobów na to, aby temu przeciwdziałać. Głównymi winowajcami tego problemu jest siedzący tryb życia oraz mała ilość ruchu.

 

Warto podkreślić, że istnieją sprawdzone sposoby na to, aby pobudzić dzieci do ruchu i zmotywować je do codziennej pracy nad swoim zdrowiem. Takim sposobem są wszelkiego rodzaju aktywności, wśród których królują drabinki gimnastyczne i to takie montowane w domu. Jak to możliwe? Czytaj dalej!

Dziecięca otyłość - jak temu przeciwdziałać?

Zwalczanie dziecięcej otyłości jest dziś kluczową kwestią, która będzie wpływała przez następne dekady na zdrowie tego pokolenia. Z tego też powodu rodzice stale poszukują sprawdzonych metod, aby dzieci chciały być aktywne fizycznie. Niestety siedzący tryb życia w połączeniu ze śmieciowym jedzeniem oraz elektroniczną rozrywką sprawia, że coraz większa ilość dzieci cierpi z powodu nadwagi.

Jedynym sposobem, aby przerwać to błędne koło, jest zmotywowanie dzieci to systematycznego ruchu. W jaki sposób to zrobić? Poprzez domowe atrakcje! Drabinki gimnastyczne oraz domowe place zabaw biją dziś rekordy popularności wśród najchętniej wybieranych domowych akcesoriów do zabawy. Jest to doskonały sposób na zapewnienie dzieciom odpowiedniej ilości ruchu. Co więcej, takie dzieci zawsze są pod okiem rodziców, którzy mogą spokojnie zająć się swoimi obowiązkami, nie martwiąc się, że dziecko znów spędza popołudnie przed telewizorem.

Drabinki gimnastyczne - gdzie szukać?

Domowy plac zabaw oraz drabinka gimnastyczna, to specjalistyczny sprzęt dla dzieci, który musi wyróżniać się doskonałą jakością wykonania. To właśnie z tego powodu tak ważne jest to, aby kupować takie akcesoria tylko w sprawdzonych i renomowanych miejscach. Jednym z takich miejsc jest renomowany sklep małpiszon.pl, który ma w swojej ofercie bardzo szeroki wachlarz drabinek oraz domowych placów zabaw dla dzieci.

Wyświetlony 579 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 luty 2023 14:27
 • Pościg ulicami Poznania. Sprawdź szczegóły
  Pościg ulicami Poznania. Sprawdź szczegóły

  Dramatyczne sceny rozegrały się na ulicach Poznania, gdy 40-letni mężczyzna z Suchego Lasu, poszukiwany do odbycia kary, zdecydował się uciekać przed policją. Pościg, który odbył się we wtorek 16 kwietnia, zakończył się uszkodzeniem radiowozu i zatrzymaniem uciekiniera w środę wieczorem.

  Written on piątek, 19 kwiecień 2024 16:51
 • Ryzykowne zachowania na moście św. Rocha w Poznaniu
  Ryzykowne zachowania na moście św. Rocha w Poznaniu

  Most św. Rocha w Poznaniu, pomimo swojej urokliwej lokalizacji i ważnej roli w infrastrukturze miasta, od lat jest także miejscem ryzykownych i niebezpiecznych zachowań. Spacerowanie po jego przęśle, choć brzmi jak ekstremalna forma rozrywki, dla niektórych stało się niemal rytuałem. Lokalne legendy i miejskie mity, jak ten o szczęśliwym zdaniu sesji po przejściu przez konstrukcję mostu, przyciągają zarówno odważnych studentów, jak i poszukiwaczy silnych wrażeń. Niestety, historia uczy, że takie działania mogą prowadzić do tragedii, jak w przypadku wypadku irlandzkiej wioślarki w 2016 roku, która poniosła śmierć po upadku z mostu.

  Written on czwartek, 18 kwiecień 2024 16:23
 • Pieszy potrącony na skrzyżowaniu w Poznaniu
  Pieszy potrącony na skrzyżowaniu w Poznaniu

  W Poznaniu 17 kwietnia na skrzyżowaniu ulic Marcelińska i Bułgarska doszło do wypadku z udziałem pieszego. Zdarzenie miało miejsce krótko po godzinie 11:30. Poszkodowany został potrącony na pasach, co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu.

  Written on środa, 17 kwiecień 2024 11:13
 • Dramatyczna akcja ratunkowa w Poznaniu. Straż Miejska uratowała starszego mężczyznę
  Dramatyczna akcja ratunkowa w Poznaniu. Straż Miejska uratowała starszego mężczyznę

  Wczesnym porankiem w niedzielę 14 kwietnia, dzięki czujności przechodnia, poznańska Straż Miejska przeprowadziła dramatyczną akcję ratunkową na Dębcu. Starszy mężczyzna, który zasłabł w opuszczonym budynku, został uratowany w ostatniej chwili.

  Written on wtorek, 16 kwiecień 2024 14:35
 • Tragedia na ulicy Grunwaldzkiej. Śmiertelne zderzenie rowerzysty z tramwajem wstrząsa Poznaniem
  Tragedia na ulicy Grunwaldzkiej. Śmiertelne zderzenie rowerzysty z tramwajem wstrząsa Poznaniem

  Poznań stał się świadkiem dramatycznego zdarzenia na ulicy Grunwaldzkiej. 68-letni rowerzysta, który zderzył się z tramwajem, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Wypadek, który wstrząsnął lokalną społecznością, wywołał szereg działań mających na celu wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego wydarzenia.

  Written on poniedziałek, 15 kwiecień 2024 15:45