czwartek, 08 grudzień 2022 07:00

Piękna pamiątka ślubna- czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa ślubnego

poradnik ślubny poradnik ślubny pixabay

Ślub to niewątpliwie jeden z najważniejszych dni w życiu każdej zakochanej pary, To czas, kiedy drogi dwojga ludzi łączą się, by już na zawsze kroczyć jedną ścieżką. To czas, kiedy otaczają nas bliskie sercu osoby, a każdy ma dla nas życzliwe słowo i radosny, szczery uśmiech. To czas, kiedy w końcu dwie osoby zaczynają tworzyć prawdziwą rodzinę... jednak zanim dotrzemy do tego dnia, czeka nas wiele trudnych wyborów.

 

Jak wybrać idealnego fotografa ślubnego?

Ponieważ ślub i wesele są tak niepowtarzalną chwilą, to każdy chce ten jeden dzień upamiętnić w sposób szczególny. Zazwyczaj wiąże się to z doborem odpowiedniego kamerzysty i fotografa. Nie da się ukryć, że na obecnym rynku znajduje się wiele ofert ludzi zajmujących się profesjonalnie fotografia ślubną. Mimo iż zazwyczaj są to osoby z wieloletnim doświadczeniem, to nie każdy potrafi spełnić oczekiwania każdej pary narzeczeńskiej. Zatem jak wybrać tego jednego, pośród tak wielu profesjonalistów? Zanim podejmiecie tak istotną decyzję, to warto przeanalizować i zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które mogą ułatwić wam wybór.

Analiza reporterskiej pracy.

Na stronach internetowych zawodowych fotografów ślubnych można zapoznać się z wieloma przykładowymi efektami pracy. Warto jednak nie bazować tylko na tych zamieszczanych. najlepszym rozwiązaniem jest indywidualne umówienie spotkania i zapoznanie się z całością pracy wykonanej podczas jednej ceremonii. Wtedy jako potencjalni klienci mamy szansę zapoznać się z wynikami pracy fotografa. To pozwala określić i ocenić całość działań, a co za tym idzie spójność i jakość od rozpoczęcia działań fotografa, aż do ich zakończenia.

Doradztwo

Osoby wykonujące sesje ślubne mogą stanowić idealne źródło wiedzy, dla zestresowanej panny młodej i pana młodego. To oni znają kultywowane tradycje i obrzędy. To oni przykładowo wiedzą, kiedy zakłada się suknię ślubną, a kiedy następuje błogosławieństwo wykonane przez rodziców. Niektórzy zamieszczają z tego powodu na swoich stronach internetowych tak zwany poradnik ślubny, którego przeczytanie pozwoli rozwiać bardzo wiele wątpliwości przed tym wyjątkowym dniem. Takie poradniki informują o najczęściej popełnianych błędach, ale także o możliwie najkorzystniejszych rozwiązaniach, które można wykorzystać, planując uroczystość ślubną oraz wesele.

Komunikacja

Komunikacja i nawiązanie „więzi” z fotografem jest bardzo ważne. Ta osoba będzie z nami w bardzo ważnym dniu. Powinna słuchać oczekiwań klientów, a nie narzucać im swoje zdanie. Oczywiście profesjonaliści patrzą na swoją pracę inaczej i  nie zgadzają się z amatorskimi oczekiwaniami, to jednak dobry fotograf powinien zawsze pamiętać, żeby to młodzi byli zadowoleni To oni powinni mieć decydujący głos i  wpływ na to, w jaki sposób zostanie upamiętniony ich dzień. Fotograf powinien pełnić role doradczą. Nie każda para musi się godzić na sesję zdjęciową pośród kwiatów (mimo, iż fotograf uzna, że tam zdjęcia wyjdą najbardziej korzystne). Idealny fotograf potrafi wykonać fantastyczne zdjęcia nawet w nieciekawej scenerii. Ważne, aby słuchał i starał się sprostać oczekiwaniom klienta. To w końcu oni i ich samopoczucie jest najważniejsze.

Wyświetlony 793 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 luty 2023 16:59