czwartek, 08 grudzień 2022 07:00

Piękna pamiątka ślubna- czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa ślubnego

Napisane przez
poradnik ślubny poradnik ślubny pixabay

Ślub to niewątpliwie jeden z najważniejszych dni w życiu każdej zakochanej pary, To czas, kiedy drogi dwojga ludzi łączą się, by już na zawsze kroczyć jedną ścieżką. To czas, kiedy otaczają nas bliskie sercu osoby, a każdy ma dla nas życzliwe słowo i radosny, szczery uśmiech. To czas, kiedy w końcu dwie osoby zaczynają tworzyć prawdziwą rodzinę... jednak zanim dotrzemy do tego dnia, czeka nas wiele trudnych wyborów.

 

Jak wybrać idealnego fotografa ślubnego?

Ponieważ ślub i wesele są tak niepowtarzalną chwilą, to każdy chce ten jeden dzień upamiętnić w sposób szczególny. Zazwyczaj wiąże się to z doborem odpowiedniego kamerzysty i fotografa. Nie da się ukryć, że na obecnym rynku znajduje się wiele ofert ludzi zajmujących się profesjonalnie fotografia ślubną. Mimo iż zazwyczaj są to osoby z wieloletnim doświadczeniem, to nie każdy potrafi spełnić oczekiwania każdej pary narzeczeńskiej. Zatem jak wybrać tego jednego, pośród tak wielu profesjonalistów? Zanim podejmiecie tak istotną decyzję, to warto przeanalizować i zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które mogą ułatwić wam wybór.

Analiza reporterskiej pracy.

Na stronach internetowych zawodowych fotografów ślubnych można zapoznać się z wieloma przykładowymi efektami pracy. Warto jednak nie bazować tylko na tych zamieszczanych. najlepszym rozwiązaniem jest indywidualne umówienie spotkania i zapoznanie się z całością pracy wykonanej podczas jednej ceremonii. Wtedy jako potencjalni klienci mamy szansę zapoznać się z wynikami pracy fotografa. To pozwala określić i ocenić całość działań, a co za tym idzie spójność i jakość od rozpoczęcia działań fotografa, aż do ich zakończenia.

Doradztwo

Osoby wykonujące sesje ślubne mogą stanowić idealne źródło wiedzy, dla zestresowanej panny młodej i pana młodego. To oni znają kultywowane tradycje i obrzędy. To oni przykładowo wiedzą, kiedy zakłada się suknię ślubną, a kiedy następuje błogosławieństwo wykonane przez rodziców. Niektórzy zamieszczają z tego powodu na swoich stronach internetowych tak zwany poradnik ślubny, którego przeczytanie pozwoli rozwiać bardzo wiele wątpliwości przed tym wyjątkowym dniem. Takie poradniki informują o najczęściej popełnianych błędach, ale także o możliwie najkorzystniejszych rozwiązaniach, które można wykorzystać, planując uroczystość ślubną oraz wesele.

Komunikacja

Komunikacja i nawiązanie „więzi” z fotografem jest bardzo ważne. Ta osoba będzie z nami w bardzo ważnym dniu. Powinna słuchać oczekiwań klientów, a nie narzucać im swoje zdanie. Oczywiście profesjonaliści patrzą na swoją pracę inaczej i  nie zgadzają się z amatorskimi oczekiwaniami, to jednak dobry fotograf powinien zawsze pamiętać, żeby to młodzi byli zadowoleni To oni powinni mieć decydujący głos i  wpływ na to, w jaki sposób zostanie upamiętniony ich dzień. Fotograf powinien pełnić role doradczą. Nie każda para musi się godzić na sesję zdjęciową pośród kwiatów (mimo, iż fotograf uzna, że tam zdjęcia wyjdą najbardziej korzystne). Idealny fotograf potrafi wykonać fantastyczne zdjęcia nawet w nieciekawej scenerii. Ważne, aby słuchał i starał się sprostać oczekiwaniom klienta. To w końcu oni i ich samopoczucie jest najważniejsze.

Wyświetlony 722 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 luty 2023 16:59
 • Pościg ulicami Poznania. Sprawdź szczegóły
  Pościg ulicami Poznania. Sprawdź szczegóły

  Dramatyczne sceny rozegrały się na ulicach Poznania, gdy 40-letni mężczyzna z Suchego Lasu, poszukiwany do odbycia kary, zdecydował się uciekać przed policją. Pościg, który odbył się we wtorek 16 kwietnia, zakończył się uszkodzeniem radiowozu i zatrzymaniem uciekiniera w środę wieczorem.

  Written on piątek, 19 kwiecień 2024 16:51
 • Ryzykowne zachowania na moście św. Rocha w Poznaniu
  Ryzykowne zachowania na moście św. Rocha w Poznaniu

  Most św. Rocha w Poznaniu, pomimo swojej urokliwej lokalizacji i ważnej roli w infrastrukturze miasta, od lat jest także miejscem ryzykownych i niebezpiecznych zachowań. Spacerowanie po jego przęśle, choć brzmi jak ekstremalna forma rozrywki, dla niektórych stało się niemal rytuałem. Lokalne legendy i miejskie mity, jak ten o szczęśliwym zdaniu sesji po przejściu przez konstrukcję mostu, przyciągają zarówno odważnych studentów, jak i poszukiwaczy silnych wrażeń. Niestety, historia uczy, że takie działania mogą prowadzić do tragedii, jak w przypadku wypadku irlandzkiej wioślarki w 2016 roku, która poniosła śmierć po upadku z mostu.

  Written on czwartek, 18 kwiecień 2024 16:23
 • Pieszy potrącony na skrzyżowaniu w Poznaniu
  Pieszy potrącony na skrzyżowaniu w Poznaniu

  W Poznaniu 17 kwietnia na skrzyżowaniu ulic Marcelińska i Bułgarska doszło do wypadku z udziałem pieszego. Zdarzenie miało miejsce krótko po godzinie 11:30. Poszkodowany został potrącony na pasach, co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu.

  Written on środa, 17 kwiecień 2024 11:13
 • Dramatyczna akcja ratunkowa w Poznaniu. Straż Miejska uratowała starszego mężczyznę
  Dramatyczna akcja ratunkowa w Poznaniu. Straż Miejska uratowała starszego mężczyznę

  Wczesnym porankiem w niedzielę 14 kwietnia, dzięki czujności przechodnia, poznańska Straż Miejska przeprowadziła dramatyczną akcję ratunkową na Dębcu. Starszy mężczyzna, który zasłabł w opuszczonym budynku, został uratowany w ostatniej chwili.

  Written on wtorek, 16 kwiecień 2024 14:35
 • Tragedia na ulicy Grunwaldzkiej. Śmiertelne zderzenie rowerzysty z tramwajem wstrząsa Poznaniem
  Tragedia na ulicy Grunwaldzkiej. Śmiertelne zderzenie rowerzysty z tramwajem wstrząsa Poznaniem

  Poznań stał się świadkiem dramatycznego zdarzenia na ulicy Grunwaldzkiej. 68-letni rowerzysta, który zderzył się z tramwajem, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Wypadek, który wstrząsnął lokalną społecznością, wywołał szereg działań mających na celu wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego wydarzenia.

  Written on poniedziałek, 15 kwiecień 2024 15:45