piątek, 24 marzec 2023 14:43

Twardy materac - czym się wyróżnia?

twardy materac twardy materac pixabay

Kupując nowy materac należy wziąć pod uwagę wagę i preferencje osób, które będą na nim spały. Dziś na rynku mamy szeroki wybór konstrukcji materacy od modeli piankowych dedykowanych dla osób lżejszych po te kieszeniowe czy lateksowe, które będą bardzo trwałe i komfortowe dla każdego a przede wszystkich dla osób dorosłych.

Materac twardy wyróżnia się zastosowaniem na piance bazowej warstwy sztywnego kokosu lub trawy morskiej. Na ostateczną twardość materaca ma wpływ zastosowana konstrukcja i wierzchnia warstwa wykończeniowa.

Jakie mamy możliwości wyboru?

Załóżmy, że potrzebujemy materac twardy dla osoby dorosłej z wagą ok 100 kg. Materac piankowy w tym przypadku będzie nietrwały. Lepiej się sprawdzi materac oparty na konstrukcji sprężynowej, będzie lepiej podpierał i posłuży długie lata. Mowa tu o konstrukcji kieszeniowej czyli o sprężynach umieszczonych w osobne kieszonki materiału. Sprężyny są z jednej strony  sklejone a z drugiej zszyte. Praca materaca jest cicha i gwarantuje punktowe podparcie. Do wyboru mamy również wersję pocket lub multipocket z podwojoną ilością sprężyn na m2. Im więcej będzie wykorzystanych sprężyn tym materac bardziej stabilny i mniej się ugnie pod naciskiem. Wersję multipoket są szczególnie są polecane dla dwóch osób których waga jest mocno zróżnicowana. Jeśli jednak nie chcemy sprężyn w materacu idealnym zamiennikiem będzie materac na rdzeniu lateksowym. To najbardziej trwały materiał zapewniający wysoki komfort, odpowiednie podparcie, wentylację materaca i super trwałość. Polecamy taki materac bo wiemy, że każdy będzie zadowolony.

Surowce tworzące powierzchnię twardą

Materace twarde w budowie będą posiadać sztywne maty jak kokos czy trawa morska. Kokos jest naturalnym surowcem wykonanym z skrup orzecha kokosowego. Materiał ten posiada właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Poprawia wentylację wewnątrz materaca, co zapobiega nadmiernemu poceniu się. Zamiennie stosuje się na powierzchnie twarde trawę morską, która ma bardzo podobne właściwości, to również naturalny surowiec wykonany z alg morskich. Trawa morska posiada charakterystyczny zapach suchej trawy co ma pozytywny wpływ na relaks i sen, działa odprężająco. Jeśli ciężko nam wybrać twardość materaca wybierzmy ten model, dwustronny mający dwa różne stopnie twardości. Dla osób, które chcą uzyskać fachowej porady sklep internetowy Godre.pl oferuje pomoc konsultantów w doborze materaca. Sklep posiada w sprzedaży niestandardowe rozmiary materacy i bogatą ofertę modeli od piankowych przez kieszeniowe po te luksusowe lateksowe. Zapraszamy do sprawdzenia ich oferty i wspierania polskiej produkcji materacy.

Wyświetlony 702 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 marzec 2023 14:52