piątek, 24 marzec 2023 14:43

Twardy materac - czym się wyróżnia?

Napisane przez
twardy materac twardy materac pixabay

Kupując nowy materac należy wziąć pod uwagę wagę i preferencje osób, które będą na nim spały. Dziś na rynku mamy szeroki wybór konstrukcji materacy od modeli piankowych dedykowanych dla osób lżejszych po te kieszeniowe czy lateksowe, które będą bardzo trwałe i komfortowe dla każdego a przede wszystkich dla osób dorosłych.

Materac twardy wyróżnia się zastosowaniem na piance bazowej warstwy sztywnego kokosu lub trawy morskiej. Na ostateczną twardość materaca ma wpływ zastosowana konstrukcja i wierzchnia warstwa wykończeniowa.

Jakie mamy możliwości wyboru?

Załóżmy, że potrzebujemy materac twardy dla osoby dorosłej z wagą ok 100 kg. Materac piankowy w tym przypadku będzie nietrwały. Lepiej się sprawdzi materac oparty na konstrukcji sprężynowej, będzie lepiej podpierał i posłuży długie lata. Mowa tu o konstrukcji kieszeniowej czyli o sprężynach umieszczonych w osobne kieszonki materiału. Sprężyny są z jednej strony  sklejone a z drugiej zszyte. Praca materaca jest cicha i gwarantuje punktowe podparcie. Do wyboru mamy również wersję pocket lub multipocket z podwojoną ilością sprężyn na m2. Im więcej będzie wykorzystanych sprężyn tym materac bardziej stabilny i mniej się ugnie pod naciskiem. Wersję multipoket są szczególnie są polecane dla dwóch osób których waga jest mocno zróżnicowana. Jeśli jednak nie chcemy sprężyn w materacu idealnym zamiennikiem będzie materac na rdzeniu lateksowym. To najbardziej trwały materiał zapewniający wysoki komfort, odpowiednie podparcie, wentylację materaca i super trwałość. Polecamy taki materac bo wiemy, że każdy będzie zadowolony.

Surowce tworzące powierzchnię twardą

Materace twarde w budowie będą posiadać sztywne maty jak kokos czy trawa morska. Kokos jest naturalnym surowcem wykonanym z skrup orzecha kokosowego. Materiał ten posiada właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Poprawia wentylację wewnątrz materaca, co zapobiega nadmiernemu poceniu się. Zamiennie stosuje się na powierzchnie twarde trawę morską, która ma bardzo podobne właściwości, to również naturalny surowiec wykonany z alg morskich. Trawa morska posiada charakterystyczny zapach suchej trawy co ma pozytywny wpływ na relaks i sen, działa odprężająco. Jeśli ciężko nam wybrać twardość materaca wybierzmy ten model, dwustronny mający dwa różne stopnie twardości. Dla osób, które chcą uzyskać fachowej porady sklep internetowy Godre.pl oferuje pomoc konsultantów w doborze materaca. Sklep posiada w sprzedaży niestandardowe rozmiary materacy i bogatą ofertę modeli od piankowych przez kieszeniowe po te luksusowe lateksowe. Zapraszamy do sprawdzenia ich oferty i wspierania polskiej produkcji materacy.

Wyświetlony 631 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 marzec 2023 14:52
 • Pościg ulicami Poznania. Sprawdź szczegóły
  Pościg ulicami Poznania. Sprawdź szczegóły

  Dramatyczne sceny rozegrały się na ulicach Poznania, gdy 40-letni mężczyzna z Suchego Lasu, poszukiwany do odbycia kary, zdecydował się uciekać przed policją. Pościg, który odbył się we wtorek 16 kwietnia, zakończył się uszkodzeniem radiowozu i zatrzymaniem uciekiniera w środę wieczorem.

  Written on piątek, 19 kwiecień 2024 16:51
 • Ryzykowne zachowania na moście św. Rocha w Poznaniu
  Ryzykowne zachowania na moście św. Rocha w Poznaniu

  Most św. Rocha w Poznaniu, pomimo swojej urokliwej lokalizacji i ważnej roli w infrastrukturze miasta, od lat jest także miejscem ryzykownych i niebezpiecznych zachowań. Spacerowanie po jego przęśle, choć brzmi jak ekstremalna forma rozrywki, dla niektórych stało się niemal rytuałem. Lokalne legendy i miejskie mity, jak ten o szczęśliwym zdaniu sesji po przejściu przez konstrukcję mostu, przyciągają zarówno odważnych studentów, jak i poszukiwaczy silnych wrażeń. Niestety, historia uczy, że takie działania mogą prowadzić do tragedii, jak w przypadku wypadku irlandzkiej wioślarki w 2016 roku, która poniosła śmierć po upadku z mostu.

  Written on czwartek, 18 kwiecień 2024 16:23
 • Pieszy potrącony na skrzyżowaniu w Poznaniu
  Pieszy potrącony na skrzyżowaniu w Poznaniu

  W Poznaniu 17 kwietnia na skrzyżowaniu ulic Marcelińska i Bułgarska doszło do wypadku z udziałem pieszego. Zdarzenie miało miejsce krótko po godzinie 11:30. Poszkodowany został potrącony na pasach, co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu.

  Written on środa, 17 kwiecień 2024 11:13
 • Dramatyczna akcja ratunkowa w Poznaniu. Straż Miejska uratowała starszego mężczyznę
  Dramatyczna akcja ratunkowa w Poznaniu. Straż Miejska uratowała starszego mężczyznę

  Wczesnym porankiem w niedzielę 14 kwietnia, dzięki czujności przechodnia, poznańska Straż Miejska przeprowadziła dramatyczną akcję ratunkową na Dębcu. Starszy mężczyzna, który zasłabł w opuszczonym budynku, został uratowany w ostatniej chwili.

  Written on wtorek, 16 kwiecień 2024 14:35
 • Tragedia na ulicy Grunwaldzkiej. Śmiertelne zderzenie rowerzysty z tramwajem wstrząsa Poznaniem
  Tragedia na ulicy Grunwaldzkiej. Śmiertelne zderzenie rowerzysty z tramwajem wstrząsa Poznaniem

  Poznań stał się świadkiem dramatycznego zdarzenia na ulicy Grunwaldzkiej. 68-letni rowerzysta, który zderzył się z tramwajem, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Wypadek, który wstrząsnął lokalną społecznością, wywołał szereg działań mających na celu wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego wydarzenia.

  Written on poniedziałek, 15 kwiecień 2024 15:45