wtorek, 04 lipiec 2023 13:26

Oferty półkolonii – co warto wiedzieć, zanim zapiszesz dziecko na półkolonie zimowe?

Oferty półkolonii Oferty półkolonii pixabay

Półkolonie szturmem zdobyły serca dzieci, a tym samym ich rodziców. Organizowane lokalnie oznaczają możliwość powrotu do domu, mimo to zapewniając ciekawe atrakcje, które trafiają w gusta młodszych i nieco starszych uczestników. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć, jeśli planujesz zapisać dziecko na półkolonie zimowe.

 

Atrakcje na półkoloniach, czyli dlaczego dzieci lubią zimowe półkolonie

Półkolonie w mieście są dla dzieci szansą, aby dobrze bawić się w gronie rówieśników i nie tylko. Zajęcia prowadzone są z udziałem podopiecznych w określonym przedziale wiekowym (6-12 lat), dlatego twoja pociecha będzie miała kontakt zarówno ze starszymi, jak i z młodszymi dziećmi. W ten sposób najmłodsi mogą zaspokoić swoją potrzebę poznawania świata, poprawić umiejętności komunikacyjne i nawiązać nowe znajomości.

Grupowe zajęcia uczą pracy zespołowej i pozytywnie wpływają na rozwój emocjonalny, ale z punktu widzenia dziecka najważniejszym aspektem jest zabawa. Aktywności dostosowane do wieku uczestników sprawiają, że atrakcje wzbudzają zainteresowanie i dają satysfakcję. Półkolonie zimowe w Szczecinie to aktywne turnusy, na których dzieci odkrywają tajniki łucznictwa i strzelectwa, korzystają ze ścianki wspinaczkowej, tańczą, grają w planszówki i relaksują się przy ognisku. Poza sportowymi i sprawnościowymi aktywnościami zaplanowany jest też kurs samoobrony i kurs pierwszej pomocy, wyjście do kina i na łyżwy oraz integracyjna dyskoteka.

Półkolonie w mieście – co zyskasz jako rodzic?

Zimowe półkolonie mają wiele zalet, ale dla większości rodziców najważniejsza z nich to opieka w czasie, gdy muszą być w pracy. Zajęcia trwają przez kilka godzin dziennie umożliwiając dorosłym wykonywanie obowiązków zawodowych bez obaw o bezpieczeństwo najmłodszych.

Wybierając sprawdzone półkolonie zyskujesz nie tylko spokój ducha. Nagrodą będzie uśmiech twojego dziecka – zmęczone, ale zadowolone maluchy z chęcią pojawiają się na zajęciach. Co ważne, rozrywka, jaką zapewniają półkolonie to zarówno dobra zabawa, jak i mimowolna stymulacja rozwoju dziecka. Obecność nieznanych rówieśników i animatorów oraz konieczność gry zespołowej ma pozytywny wpływ na kompetencje społeczne, a aktywnie spędzone godziny to lepsza kondycja fizyczna. W nowym środowisko, ale wciąż blisko domu, dziecko będzie uczyło się zaradności i odpowiedzialności, nie tracąc przy tym poczucia bezpieczeństw.

Półkolonie zimowe w Szczecinie – co warto wiedzieć?

Półkolonie organizowane są zarówno zimą, jak i latem. Atrakcje planowane są tak, aby pasować do warunków pogodowych, dlatego wakacyjne turnusy obejmują wodne aktywności, a turnusy zimowe – łyżwy. Niezależnie od pory roku mali uczestnicy mogą liczyć na moc atrakcji nadzorowanych przez doświadczonych animatorów. To oni dbają o bezpieczeństwo dzieci i o to, aby wracały do domu z uśmiechem na twarzy.

Wybierając półkolonie zimowe w Szczecinie nie płacisz za zakwaterowanie czy transport – zajęcia dla dzieci odbywają się stacjonarnie. Dzięki temu cena jest niższa niż w przypadku wyjazdowych obozów, a jednocześnie obejmuje wszystko, co niezbędne, czyli realizację wszystkich punktów programu, opiekę animatorów, wyżywienie, ubezpieczenie i nadzór kuratora oświaty.

Wyświetlony 646 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 04 lipiec 2023 13:39