czwartek, 14 marzec 2019 18:04

Niezwykłe zimowe i nocne zdjęcia Reykjaviku plus z lotu ptaka plus video

Napisane przez
Niezwykłe nocne zdjęcie Reykjaviku z lotu ptaka Niezwykłe nocne zdjęcie Reykjaviku z lotu ptaka Niezwykłe nocne zdjęcie Reykjaviku z lotu ptaka

W lutym zrobiliśmy sobie wycieczkę do Reykjaviku. Miasto, jak i cała Islandia poraża swoim urokiem, innością i powietrzem. Spędziliśmy w stolicy Islandii tydzień i przyznam, że nie był to czas stracony. Minus to bardzo wysokie ceny, bo na przykład pół litra wódki w barze kosztuje 500 zł. Na szczęście znajdują się tam specjalne markety z alkoholem i można kupić flaszkę za 200 zł. Widziałem też polskie piwa tzn. Lech, Tyskie, Warka. Ich cena to 12 złotych i były to jedne z najtańszych piw w asortymencie.

Z podstawowych rzeczy to najtańszy chleb w Bonusie 15 zł, kilo piersi 60 zł, ale znalazłem miejsce, gdzie kurczak z rożna kosztował 45 zł. Przypomnę, że 1000 koron islandzkich to równowartość 30 zł. 

Poniżej film, który nakręciłem z samolotu, lecąc nad stolicą Islandii.

Reykjavik nocą, film z lotu ptaka

Reykjaviku nie można zwiedzać, nie widząc jego ikony, czyli budynku filharmonii w kształcie bryły lodu. To przepiękna budowla położona na Islandzkim wybrzeżu, blisko portu. Poniżej zdjęcie zimą.

Filharmonia w Reykjaviku zimą

Filharmonia w Reykjaviku zimą

Mieliśy wielką przyjemność polowania na wieloryby. Oczywiście tylko obiektywami. Poniżej pokazujemy nasz statek, którym pływaliśmy morzami wśród gór lodowych. Niestety było zbyt wietrznie i nie mieliśmy przyjemności zobaczyć tych wielkich ssaków. Na szczęście 2 lata wcześniej zobaczyliśmy dużo wielorybów na Wyspach Kanaryjskich, więc lamentu dużego nie było.

Port w Reykjaviku zimą

Port w Reykjaviku zimą

Jedna z rad jest taka, żeby wykorzystać dany nam przez los dostęp do internetu. Mapa Reykjaviku online towarzyszyła nam przez całą wyprawę. GPS to dobra sprawa.

Mapa Reykjaviku online

Mapa Reykaviku online

W czasie odpływania z portu w pełne morze warto zobaczyć  panoramę Reykjaviku od strony morza.  Poniżej przedstawiam zdjęcie zrobione ze statku wycieczkowego.

Reykjavik panorama widok z morza

Reykjavik panorama widok z morza

Spacerując po tym niedużym mieście, można spotkać wiele ciekawych rzeczy. Jedną z nich jest rzeźba o zarysie statku zrobiona jakby z kości wieloryba. Robi wrażenie. Zdjęcie poniżej

Rzeźba statku na wybrzeży Reykjaviku

Rzeźba statku na wybrzeżu Reykjaviku

Wyprawiając się do Islandii musimy oczywiście poczuć tą wielką lodową krainę. Proponuję wybrać jedną z wielu wycieczek, np. po Golden Circle. Wtedy poczujecie głuszę i klimat tego kraju.

Góry i pustkowie Islandii

Góry i pustkowie Islandii zimą

 • Skup samochodów w Krakowie radzi: jak sprzedać auto szybko i wygodnie.
  Skup samochodów w Krakowie radzi: jak sprzedać auto szybko i wygodnie.

  Skup samochodów w Krakowie to usługa, która stała się popularna wśród kierowców poszukujących szybkiego i wygodnego sposobu na pozbycie się swojego starego lub nieużywanego pojazdu. Poznaj korzyści z wizyty w skupie aut i dowiedz się więcej na temat jego funkcjonowania. 

  Written on wtorek, 16 styczeń 2024 18:47
 • Nike dla aktywnych - jak kupować sprzęt sportowy taniej?
  Nike dla aktywnych - jak kupować sprzęt sportowy taniej?

  Nike - więcej niż tylko marka sportowa Nike, jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych na świecie, oferuje szeroki asortyment sprzętu, odzieży i obuwia sportowego. Nike jest symbolem innowacji i stylu w świecie sportu, ale ich produkty często charakteryzują się wysoką ceną. Jednak istnieją sposoby na zakup produktów Nike w bardziej przystępnych cenach, co jest szczególnie ważne dla aktywnych osób, które chcą łączyć wysoką jakość z rozsądnym zarządzaniem budżetem.

  Written on sobota, 06 styczeń 2024 18:17
 • Przygotowanie kampera na sezon, kluczowe kroki komfortowej podróży
  Przygotowanie kampera na sezon, kluczowe kroki komfortowej podróży

  Sezon kamperowy zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że nadszedł czas, aby zadbać o kondycję swojego kampera. Serwisowanie pojazdu przed rozpoczęciem podróży nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo, ale także zapewnia komfort i spokój podczas trasy. W tym artykule omówimy kluczowe kroki, które warto podjąć przed sezonem kamperowym.

  Written on piątek, 29 grudzień 2023 15:08
 • Jak utrzymać bramę szybkobieżną w dobrym stanie?
  Jak utrzymać bramę szybkobieżną w dobrym stanie?

  Bramy szybkobieżne, znane również jako bramy o wysokiej prędkości, są nieodłącznym elementem wielu sektorów przemysłu. Od magazynów i centrów dystrybucyjnych, przez obiekty produkcyjne, aż po parkingi wielopoziomowe — wszędzie tam, gdzie liczy się efektywność i bezpieczeństwo, bramy szybkobieżne są niezastąpione. Ale jak utrzymać je w idealnym stanie? W tym artykule przybliżymy Ci, jak prawidłowo dbać o bramę szybkobieżną, aby służyła Ci przez wiele lat, niezależnie od intensywności użytkowania.

  Written on czwartek, 19 październik 2023 16:52
 • Integracja wysyłki smsów po api — jak wygląda i dlaczego warto ją wdrożyć?
  Integracja wysyłki smsów po api — jak wygląda i dlaczego warto ją wdrożyć?

  W dobie cyfryzacji komunikacja biznesowa przechodzi na wyższy poziom. Kluczową rolę odgrywa tu Integracja SMS API - technologia, która rewolucjonizuje sposób, w jaki firmy komunikują się ze swoimi klientami. SMS API to narzędzie, które umożliwia szybkie i efektywne wysyłanie wiadomości SMS, niezależnie od używanego języka programowania. Dzięki niemu możemy zautomatyzować procesy, takie jak masowa wysyłka wiadomości czy autentykacja SMS, co przekłada się na oszczędność czasu i zwiększenie efektywności. Ale jak zacząć korzystać z tych zalet?.

  Written on środa, 06 wrzesień 2023 14:02