czwartek, 14 marzec 2019 18:04

Niezwykłe zimowe i nocne zdjęcia Reykjaviku plus z lotu ptaka plus video

Napisane przez
Niezwykłe nocne zdjęcie Reykjaviku z lotu ptaka Niezwykłe nocne zdjęcie Reykjaviku z lotu ptaka Niezwykłe nocne zdjęcie Reykjaviku z lotu ptaka

W lutym zrobiliśmy sobie wycieczkę do Reykjaviku. Miasto, jak i cała Islandia poraża swoim urokiem, innością i powietrzem. Spędziliśmy w stolicy Islandii tydzień i przyznam, że nie był to czas stracony. Minus to bardzo wysokie ceny, bo na przykład pół litra wódki w barze kosztuje 500 zł. Na szczęście znajdują się tam specjalne markety z alkoholem i można kupić flaszkę za 200 zł. Widziałem też polskie piwa tzn. Lech, Tyskie, Warka. Ich cena to 12 złotych i były to jedne z najtańszych piw w asortymencie.

Z podstawowych rzeczy to najtańszy chleb w Bonusie 15 zł, kilo piersi 60 zł, ale znalazłem miejsce, gdzie kurczak z rożna kosztował 45 zł. Przypomnę, że 1000 koron islandzkich to równowartość 30 zł. 

Poniżej film, który nakręciłem z samolotu, lecąc nad stolicą Islandii.

Reykjavik nocą, film z lotu ptaka

Reykjaviku nie można zwiedzać, nie widząc jego ikony, czyli budynku filharmonii w kształcie bryły lodu. To przepiękna budowla położona na Islandzkim wybrzeżu, blisko portu. Poniżej zdjęcie zimą.

Filharmonia w Reykjaviku zimą

Filharmonia w Reykjaviku zimą

Mieliśy wielką przyjemność polowania na wieloryby. Oczywiście tylko obiektywami. Poniżej pokazujemy nasz statek, którym pływaliśmy morzami wśród gór lodowych. Niestety było zbyt wietrznie i nie mieliśmy przyjemności zobaczyć tych wielkich ssaków. Na szczęście 2 lata wcześniej zobaczyliśmy dużo wielorybów na Wyspach Kanaryjskich, więc lamentu dużego nie było.

Port w Reykjaviku zimą

Port w Reykjaviku zimą

Jedna z rad jest taka, żeby wykorzystać dany nam przez los dostęp do internetu. Mapa Reykjaviku online towarzyszyła nam przez całą wyprawę. GPS to dobra sprawa.

Mapa Reykjaviku online

Mapa Reykaviku online

W czasie odpływania z portu w pełne morze warto zobaczyć  panoramę Reykjaviku od strony morza.  Poniżej przedstawiam zdjęcie zrobione ze statku wycieczkowego.

Reykjavik panorama widok z morza

Reykjavik panorama widok z morza

Spacerując po tym niedużym mieście, można spotkać wiele ciekawych rzeczy. Jedną z nich jest rzeźba o zarysie statku zrobiona jakby z kości wieloryba. Robi wrażenie. Zdjęcie poniżej

Rzeźba statku na wybrzeży Reykjaviku

Rzeźba statku na wybrzeżu Reykjaviku

Wyprawiając się do Islandii musimy oczywiście poczuć tą wielką lodową krainę. Proponuję wybrać jedną z wielu wycieczek, np. po Golden Circle. Wtedy poczujecie głuszę i klimat tego kraju.

Góry i pustkowie Islandii

Góry i pustkowie Islandii zimą

 • 4 powody, dla których warto pić zakwas z buraków
  4 powody, dla których warto pić zakwas z buraków

  Buraki to warzywa o dużej gęstości odżywczej, będące ważnym elementem zbilansowanej diety. Zakwas buraczany zalicza się do grona superfoods i jego spożywanie ma dobroczynny wpływ na zdrowie. Jakie są główne zalety picia soku z kiszonych buraków?

  Written on środa, 24 maj 2023 09:19
 • Naturalne sposoby na alergie
  Naturalne sposoby na alergie

  Alergie sezonowe wywoływane są przez substancje nadwrażliwe i nieszkodliwe dla środowiska. Osoby cierpiące na tego typu alergie często unikają niektórych miejsc, potraw i wszelkich elementów mogących wywołać nieprzyjemne odczucia, takie jak swędzenie skóry, obrzęk, katar czy wysypka na całym ciele.

  Written on środa, 24 maj 2023 09:17
 • Octy ekologiczne – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!
  Octy ekologiczne – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

  Ocet ekologiczny jest naturalnym produktem, który powstaje w wyniku fermentacji alkoholu. W odróżnieniu od konwencjonalnego octu, ocet ekologiczny jest wytwarzany z surowców organicznych, takich jak organiczne owoce lub zboża, które nie były poddawane działaniu sztucznych pestycydów, nawozów chemicznych ani innych syntetycznych substancji. Proces produkcji octu ekologicznego jest również bardziej przyjazny dla środowiska, ponieważ wykorzystuje naturalne metody fermentacji i nie stosuje dodatków chemicznych czy konserwantów.

  Written on środa, 24 maj 2023 09:10
 • Pomoc drogowa jako wsparcie kierowców – co warto wiedzieć?
  Pomoc drogowa jako wsparcie kierowców – co warto wiedzieć?

  Usterka samochodu, kolizja, a nawet wypadek to zdarzenia drogowe, które mogą zakłócić jazdę w dowolnym momencie. Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy jest to codzienna trasa, czy wypad w nieznane – usługi pomocy drogowej bywają przydatne niezależnie od okoliczności. Doświadczeni profesjonaliści błyskawicznie reagują na każde zgłoszenie zapewniając wsparcie, którego potrzebujesz jako kierowca. Jak działa pomoc drogowa na niemieckiej autostradzie? Kto może skorzystać z jej usług? Sprawdź!

  Written on poniedziałek, 22 maj 2023 14:05
 • Skuteczne sposoby na zwolnienie miejsca w MacBooku
  Skuteczne sposoby na zwolnienie miejsca w MacBooku

  Popularność produktów marki Apple stale rośnie, a nowych użytkowników tylko przybywa. Zalet MacBooków jest naprawdę sporo – to m.in. szybki procesor, sprawna praca i estetyczny wygląd. Aby jednak zachować pełną wydajność, warto uważać na poziom zapełnienia dysku. Co zrobić, by zwolnić miejsce w pamięci urządzenia?

  Written on wtorek, 16 maj 2023 17:31