sobota, 09 marzec 2019 08:03

A firma fartucha nie wymieni!! Bo siedziała w pralce i go obgryzła. Czyli jak działa serwis Samsunga w Polsce

Napisane przez
Naprawa pralko-suszarki Samsung Naprawa pralko-suszarki Samsung Naprawa pralko-suszarki Samsung

Nowa pralko-suszarka Samsung to dobra pozycja do startu w zawodach typu, kto pierwszy wypierze i wysuszy brudne ciuszki, tym bardziej jak ma nam służyć w domu. Jednak czasem mamy pecha i coś się psuje. Otóż mieliśmy taką sytuację, że oderwała się nam część fartucha, zwanego także kołnierzem. To taka gumowa część okalająca wsad do pralki (przedstawiony jest na zdjęciu). Zgodnie z umysłem zgłosiliśmy sprawę do serwisu Samsunga i okazało się, że to uszkodzenie mechaniczne i jest to nasza wina.

 

Złe wieści z serwisu Samsunga

Pralko-suszarkę, za którą zapłaciliśmy 3 tys. złotych po 4 miesiącach mamy sobie sami naprawić...ok...ale dlaczego skoro nikt nie miał wpływu na to, co się dzieje w środku pralki, a zaznaczę, że była zapakowana do połowy i oczywiście nic nie było przytrzaśnięte, gdyż wyciek nastąpił pod koniec prania.

Część nigdzie nie była dostępna, bo nowy to model i dopiero po specjalnym zamówieniu była do kupienia za 270 zł hmmm ok, bo oryginalna z Samsunga była za 370 zł (to jest chore, bo materiał taka sama część, tylko jedna z logiem a druga bez. Drogi logotyp swoją drogą.

Poszukiwania Pana Andrzeja

Ok to naprawiamy...po tygodniu piętrzącego się w łazience prania. Dzwonimy do serwisu, a jakiś wyrobnik mówi nam, że nie może założyć nam części, bo jest kupiona przez nas, a nie przez nich i proszę dzwonić do szefa....ooook...wkurw straszny. Dzwonimy do tzw. szefa i odzywa się gburowaty dureń o głosie knura i mówi NIE, najpierw mi proszę podać dane tego Pana co Was do mnie odesłał... Bez sensu...wróżka nie jestem. Oczywiście wstępnie Panowie Ci zażyczyli sobie za wymianę części 150 zł.

Nie ma to jak normalny pracujący bez szefa Pan Andrzej...trzeba było go szukać. Pan Andrzej znalazł się na OLX. Jeszcze tego samego dnia zapukał do naszych drzwi wraz z kolegą (swoją droga bardzo podobny do Bartłomieja Topy) i w 50 min wymienili kołnierz za...50 zł tzn. dałem 70 zł bo jeszcze na piwko.

Wnioski i nauka przy awarii pralko-szuszarki

Nauczka 1...z serwisem nie podyskutujesz, bo jak zakwestionujesz ich wyrok to każą Ci robić kosztowne ekspertyzy materiału, a jak zrobisz to i tak coś innego znajdą i zostajesz na lodzie.

Nauczka 2...do naprawy tylko Pan Andrzej, zero pośredników, wyrobników i knurów, czyli tzw serwisów.

Serwis i naprawa pralko-suszarki Samsung
Pralko - suszarka Samsung niestety nie działa

Jak otworzyć pralkę Samsung bez prądu?

Nauka 3...dowiedziałem się, że pralki Samsung można otworzyć awaryjnie jak się zatną drzwiczki np. nie ma prądu itp. Pod klapką w prawym dolnym rogu znajduje się pojemnik z filtrem. Obok filtra jest taki sznureczek, który po szarpnięciu otwiera nam drzwi pralki. WOW!

Na koniec dodam, że bardzo lubię Samsunga, ale tym zachowaniem króla pralek tochę się zawiodłem.

 

Wypociny i cwaniactwo serwisowe marki Samsung

Mail 1

 

"Szanowna Pani,

Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.

Rozumiem, że kontaktuje się Pani w sprawie uszkodzenia kołnierza w pralce.

Zgłoszenie o numerze 2190124143 było to zgłoszenie w Cyber Serwisie, na które otrzymała Pani odpowiedź z prośbą o przesłanie zdjęć.

W tym momencie otrzymaliśmy odpowiedź zwrotną z działu technicznego w związku z uszkodzeniem.

Po zapoznaniu się z dokumentacją zdjęciową zamieszczoną w zgłoszeniu, stwierdzono, że urządzenie nosi ślady uszkodzenia mechanicznego. Przy standardowym użytkowaniu tego typu zdarzenia nie mają miejsca. Karta Gwarancyjna mówi: "Gwarancja obejmuje wyłącznie wady powstałe z przyczyn tkwiących w sprzedanym urządzeniu...". W tym przypadku nie możemy mówić o takiej wadzie produktu, a o uszkodzeniu powstałym w skutek użytkowania. W związku z tym Pani zgłoszenie nie będzie rozpatrywane na warunkach gwarancji. Jeżeli jest Pani zainteresowana naprawą należy samodzielnie skontaktować się z Autoryzowanym Serwisem, który wyceni naprawę.

Poniżej zamieszczam informacje o najbliższym serwisie:

VIDEO SERWIS KOLOR, SOSNOWIEC
Wyrażam nadzieję, że podane wyjaśnienia nie zostaną przez Panią odebrane, jako wyraz złej woli naszej firmy, lecz jako realny obraz zaistniałych okoliczności.

Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, uprzejmie proszę o kontakt pod numerem telefonu 801-172-678*, pon.-pt. 8-20, sob. 8-17, skorzystania z czatu na żywo, formularza kontaktowego: e-mail lub bezpośrednią odpowiedź na ten e-mail.

Zachęcam również do odwiedzenia naszej strony samsung.pl oraz społeczności, gdzie znajdzie Pani najnowsze informacje o produktach Samsung oraz wsparcie techniczne."

Mail 2.

"Szanowna Pani

Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.

Bardzo mi przykro z powodu występującego uszkodzenia. Zgodnie jednak z kartą gwarancyjną gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych. W poprzedniej wiadomości został Pani podany kontakt do serwisu, z którym może się Pani skontaktować w celu zamówienia usługi ekspertyzy. Jeżeli potwierdzą zgodnie z Pani stronami, że usterka wynika z wady materiału, naprawa zostanie wykonana oczywiście w ramach gwarancji producenta.

Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, uprzejmie proszę o kontakt pod numerem telefonu 801-172-678*, pon.-pt. 8-20, sob. 8-17, skorzystania z czatu na żywo, formularza kontaktowego: e-mail lub bezpośrednią odpowiedź na ten e-mail.

Zachęcam również do odwiedzenia naszej strony samsung.pl oraz społeczności, gdzie znajdzie Pani najnowsze informacje o produktach Samsung oraz wsparcie techniczne."

 • Skup samochodów w Krakowie radzi: jak sprzedać auto szybko i wygodnie.
  Skup samochodów w Krakowie radzi: jak sprzedać auto szybko i wygodnie.

  Skup samochodów w Krakowie to usługa, która stała się popularna wśród kierowców poszukujących szybkiego i wygodnego sposobu na pozbycie się swojego starego lub nieużywanego pojazdu. Poznaj korzyści z wizyty w skupie aut i dowiedz się więcej na temat jego funkcjonowania. 

  Written on wtorek, 16 styczeń 2024 18:47
 • Nike dla aktywnych - jak kupować sprzęt sportowy taniej?
  Nike dla aktywnych - jak kupować sprzęt sportowy taniej?

  Nike - więcej niż tylko marka sportowa Nike, jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych na świecie, oferuje szeroki asortyment sprzętu, odzieży i obuwia sportowego. Nike jest symbolem innowacji i stylu w świecie sportu, ale ich produkty często charakteryzują się wysoką ceną. Jednak istnieją sposoby na zakup produktów Nike w bardziej przystępnych cenach, co jest szczególnie ważne dla aktywnych osób, które chcą łączyć wysoką jakość z rozsądnym zarządzaniem budżetem.

  Written on sobota, 06 styczeń 2024 18:17
 • Przygotowanie kampera na sezon, kluczowe kroki komfortowej podróży
  Przygotowanie kampera na sezon, kluczowe kroki komfortowej podróży

  Sezon kamperowy zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że nadszedł czas, aby zadbać o kondycję swojego kampera. Serwisowanie pojazdu przed rozpoczęciem podróży nie tylko gwarantuje bezpieczeństwo, ale także zapewnia komfort i spokój podczas trasy. W tym artykule omówimy kluczowe kroki, które warto podjąć przed sezonem kamperowym.

  Written on piątek, 29 grudzień 2023 15:08
 • Jak utrzymać bramę szybkobieżną w dobrym stanie?
  Jak utrzymać bramę szybkobieżną w dobrym stanie?

  Bramy szybkobieżne, znane również jako bramy o wysokiej prędkości, są nieodłącznym elementem wielu sektorów przemysłu. Od magazynów i centrów dystrybucyjnych, przez obiekty produkcyjne, aż po parkingi wielopoziomowe — wszędzie tam, gdzie liczy się efektywność i bezpieczeństwo, bramy szybkobieżne są niezastąpione. Ale jak utrzymać je w idealnym stanie? W tym artykule przybliżymy Ci, jak prawidłowo dbać o bramę szybkobieżną, aby służyła Ci przez wiele lat, niezależnie od intensywności użytkowania.

  Written on czwartek, 19 październik 2023 16:52
 • Integracja wysyłki smsów po api — jak wygląda i dlaczego warto ją wdrożyć?
  Integracja wysyłki smsów po api — jak wygląda i dlaczego warto ją wdrożyć?

  W dobie cyfryzacji komunikacja biznesowa przechodzi na wyższy poziom. Kluczową rolę odgrywa tu Integracja SMS API - technologia, która rewolucjonizuje sposób, w jaki firmy komunikują się ze swoimi klientami. SMS API to narzędzie, które umożliwia szybkie i efektywne wysyłanie wiadomości SMS, niezależnie od używanego języka programowania. Dzięki niemu możemy zautomatyzować procesy, takie jak masowa wysyłka wiadomości czy autentykacja SMS, co przekłada się na oszczędność czasu i zwiększenie efektywności. Ale jak zacząć korzystać z tych zalet?.

  Written on środa, 06 wrzesień 2023 14:02