sobota, 09 marzec 2019 08:03

A firma fartucha nie wymieni!! Bo siedziała w pralce i go obgryzła. Czyli jak działa serwis Samsunga w Polsce

Napisane przez
Naprawa pralko-suszarki Samsung Naprawa pralko-suszarki Samsung Naprawa pralko-suszarki Samsung

Nowa pralko-suszarka Samsung to dobra pozycja do startu w zawodach typu, kto pierwszy wypierze i wysuszy brudne ciuszki, tym bardziej jak ma nam służyć w domu. Jednak czasem mamy pecha i coś się psuje. Otóż mieliśmy taką sytuację, że oderwała się nam część fartucha, zwanego także kołnierzem. To taka gumowa część okalająca wsad do pralki (przedstawiony jest na zdjęciu). Zgodnie z umysłem zgłosiliśmy sprawę do serwisu Samsunga i okazało się, że to uszkodzenie mechaniczne i jest to nasza wina.

 

Złe wieści z serwisu Samsunga

Pralko-suszarkę, za którą zapłaciliśmy 3 tys. złotych po 4 miesiącach mamy sobie sami naprawić...ok...ale dlaczego skoro nikt nie miał wpływu na to, co się dzieje w środku pralki, a zaznaczę, że była zapakowana do połowy i oczywiście nic nie było przytrzaśnięte, gdyż wyciek nastąpił pod koniec prania.

Część nigdzie nie była dostępna, bo nowy to model i dopiero po specjalnym zamówieniu była do kupienia za 270 zł hmmm ok, bo oryginalna z Samsunga była za 370 zł (to jest chore, bo materiał taka sama część, tylko jedna z logiem a druga bez. Drogi logotyp swoją drogą.

Poszukiwania Pana Andrzeja

Ok to naprawiamy...po tygodniu piętrzącego się w łazience prania. Dzwonimy do serwisu, a jakiś wyrobnik mówi nam, że nie może założyć nam części, bo jest kupiona przez nas, a nie przez nich i proszę dzwonić do szefa....ooook...wkurw straszny. Dzwonimy do tzw. szefa i odzywa się gburowaty dureń o głosie knura i mówi NIE, najpierw mi proszę podać dane tego Pana co Was do mnie odesłał... Bez sensu...wróżka nie jestem. Oczywiście wstępnie Panowie Ci zażyczyli sobie za wymianę części 150 zł.

Nie ma to jak normalny pracujący bez szefa Pan Andrzej...trzeba było go szukać. Pan Andrzej znalazł się na OLX. Jeszcze tego samego dnia zapukał do naszych drzwi wraz z kolegą (swoją droga bardzo podobny do Bartłomieja Topy) i w 50 min wymienili kołnierz za...50 zł tzn. dałem 70 zł bo jeszcze na piwko.

Wnioski i nauka przy awarii pralko-szuszarki

Nauczka 1...z serwisem nie podyskutujesz, bo jak zakwestionujesz ich wyrok to każą Ci robić kosztowne ekspertyzy materiału, a jak zrobisz to i tak coś innego znajdą i zostajesz na lodzie.

Nauczka 2...do naprawy tylko Pan Andrzej, zero pośredników, wyrobników i knurów, czyli tzw serwisów.

Serwis i naprawa pralko-suszarki Samsung
Pralko - suszarka Samsung niestety nie działa

Jak otworzyć pralkę Samsung bez prądu?

Nauka 3...dowiedziałem się, że pralki Samsung można otworzyć awaryjnie jak się zatną drzwiczki np. nie ma prądu itp. Pod klapką w prawym dolnym rogu znajduje się pojemnik z filtrem. Obok filtra jest taki sznureczek, który po szarpnięciu otwiera nam drzwi pralki. WOW!

Na koniec dodam, że bardzo lubię Samsunga, ale tym zachowaniem króla pralek tochę się zawiodłem.

 

Wypociny i cwaniactwo serwisowe marki Samsung

Mail 1

 

"Szanowna Pani,

Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.

Rozumiem, że kontaktuje się Pani w sprawie uszkodzenia kołnierza w pralce.

Zgłoszenie o numerze 2190124143 było to zgłoszenie w Cyber Serwisie, na które otrzymała Pani odpowiedź z prośbą o przesłanie zdjęć.

W tym momencie otrzymaliśmy odpowiedź zwrotną z działu technicznego w związku z uszkodzeniem.

Po zapoznaniu się z dokumentacją zdjęciową zamieszczoną w zgłoszeniu, stwierdzono, że urządzenie nosi ślady uszkodzenia mechanicznego. Przy standardowym użytkowaniu tego typu zdarzenia nie mają miejsca. Karta Gwarancyjna mówi: "Gwarancja obejmuje wyłącznie wady powstałe z przyczyn tkwiących w sprzedanym urządzeniu...". W tym przypadku nie możemy mówić o takiej wadzie produktu, a o uszkodzeniu powstałym w skutek użytkowania. W związku z tym Pani zgłoszenie nie będzie rozpatrywane na warunkach gwarancji. Jeżeli jest Pani zainteresowana naprawą należy samodzielnie skontaktować się z Autoryzowanym Serwisem, który wyceni naprawę.

Poniżej zamieszczam informacje o najbliższym serwisie:

VIDEO SERWIS KOLOR, SOSNOWIEC
Wyrażam nadzieję, że podane wyjaśnienia nie zostaną przez Panią odebrane, jako wyraz złej woli naszej firmy, lecz jako realny obraz zaistniałych okoliczności.

Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, uprzejmie proszę o kontakt pod numerem telefonu 801-172-678*, pon.-pt. 8-20, sob. 8-17, skorzystania z czatu na żywo, formularza kontaktowego: e-mail lub bezpośrednią odpowiedź na ten e-mail.

Zachęcam również do odwiedzenia naszej strony samsung.pl oraz społeczności, gdzie znajdzie Pani najnowsze informacje o produktach Samsung oraz wsparcie techniczne."

Mail 2.

"Szanowna Pani

Uprzejmie dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta firmy Samsung.

Bardzo mi przykro z powodu występującego uszkodzenia. Zgodnie jednak z kartą gwarancyjną gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych. W poprzedniej wiadomości został Pani podany kontakt do serwisu, z którym może się Pani skontaktować w celu zamówienia usługi ekspertyzy. Jeżeli potwierdzą zgodnie z Pani stronami, że usterka wynika z wady materiału, naprawa zostanie wykonana oczywiście w ramach gwarancji producenta.

Z chęcią udzielę odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, uprzejmie proszę o kontakt pod numerem telefonu 801-172-678*, pon.-pt. 8-20, sob. 8-17, skorzystania z czatu na żywo, formularza kontaktowego: e-mail lub bezpośrednią odpowiedź na ten e-mail.

Zachęcam również do odwiedzenia naszej strony samsung.pl oraz społeczności, gdzie znajdzie Pani najnowsze informacje o produktach Samsung oraz wsparcie techniczne."

 • 4 powody, dla których warto pić zakwas z buraków
  4 powody, dla których warto pić zakwas z buraków

  Buraki to warzywa o dużej gęstości odżywczej, będące ważnym elementem zbilansowanej diety. Zakwas buraczany zalicza się do grona superfoods i jego spożywanie ma dobroczynny wpływ na zdrowie. Jakie są główne zalety picia soku z kiszonych buraków?

  Written on środa, 24 maj 2023 09:19
 • Naturalne sposoby na alergie
  Naturalne sposoby na alergie

  Alergie sezonowe wywoływane są przez substancje nadwrażliwe i nieszkodliwe dla środowiska. Osoby cierpiące na tego typu alergie często unikają niektórych miejsc, potraw i wszelkich elementów mogących wywołać nieprzyjemne odczucia, takie jak swędzenie skóry, obrzęk, katar czy wysypka na całym ciele.

  Written on środa, 24 maj 2023 09:17
 • Octy ekologiczne – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!
  Octy ekologiczne – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

  Ocet ekologiczny jest naturalnym produktem, który powstaje w wyniku fermentacji alkoholu. W odróżnieniu od konwencjonalnego octu, ocet ekologiczny jest wytwarzany z surowców organicznych, takich jak organiczne owoce lub zboża, które nie były poddawane działaniu sztucznych pestycydów, nawozów chemicznych ani innych syntetycznych substancji. Proces produkcji octu ekologicznego jest również bardziej przyjazny dla środowiska, ponieważ wykorzystuje naturalne metody fermentacji i nie stosuje dodatków chemicznych czy konserwantów.

  Written on środa, 24 maj 2023 09:10
 • Pomoc drogowa jako wsparcie kierowców – co warto wiedzieć?
  Pomoc drogowa jako wsparcie kierowców – co warto wiedzieć?

  Usterka samochodu, kolizja, a nawet wypadek to zdarzenia drogowe, które mogą zakłócić jazdę w dowolnym momencie. Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy jest to codzienna trasa, czy wypad w nieznane – usługi pomocy drogowej bywają przydatne niezależnie od okoliczności. Doświadczeni profesjonaliści błyskawicznie reagują na każde zgłoszenie zapewniając wsparcie, którego potrzebujesz jako kierowca. Jak działa pomoc drogowa na niemieckiej autostradzie? Kto może skorzystać z jej usług? Sprawdź!

  Written on poniedziałek, 22 maj 2023 14:05
 • Skuteczne sposoby na zwolnienie miejsca w MacBooku
  Skuteczne sposoby na zwolnienie miejsca w MacBooku

  Popularność produktów marki Apple stale rośnie, a nowych użytkowników tylko przybywa. Zalet MacBooków jest naprawdę sporo – to m.in. szybki procesor, sprawna praca i estetyczny wygląd. Aby jednak zachować pełną wydajność, warto uważać na poziom zapełnienia dysku. Co zrobić, by zwolnić miejsce w pamięci urządzenia?

  Written on wtorek, 16 maj 2023 17:31