niedziela, 05 marzec 2023 13:15

Naprawa kampera

Napisane przez
 Kamperologia.pl. Kamperologia.pl. mat.prasowe

Zakupiłeś kamper, używany w dobrym stanie. Myślisz o podróżach po całej Europie a może chociaż po Polsce, w sumie ciekawych miejsc jest tutaj mnóstwo.

Taki kamper nie kosztuje tyle co nowe auto, niestety taki pojazd kempingowy nie ma gwarancji i zawsze to jakieś ryzyko.

A więc co może się zepsuć i co należy przejrzeć po zakupie a najlepiej jeszcze przed zakupem używanego kampera?

Po pierwsze oczywiście silnik i instalacje. Jak funkcjonuje, w jakim jest stanie, słychać jakieś niezwykłe odgłosy, coś się zatrzymuje a może przerywa lub nie czujesz mocy?

W takiej sytuacji najlepiej zlecić przegląd specjalistom, silnik to poważny temat i naprawdę trzeba się na tym znać. Co z akumulatorem, jaka jest sprawność i czy odpali w zimie?

Po drugie, blacharka. Jak wygląda kamper z zewnątrz, jaki jest stan lakieru? Czy rdza występuje, w jakich obszarach auta, a może są zniszczenia poważniejsze, widoczne? Zwróć szczególną uwagę na dach. Poważniejsze uszkodzenia często widać od razu, wtedy zależnie od wielkości takich uszkodzeń, należy podjąć decyzję o ewentualnym zakupie lub poprawkach.
Ponadto zwróć uwagę na przewody wentylacyjne i klimatyzację. To ważne, żeby była drożna i odgrzybiona, poznasz to po zapachu i ilości świeżego powietrza w kamperze.
Kupując kamper zwróć uwagę na wnętrze, w jakim stanie są kanapy, fotele, szafki, podłoga.

Oczywiście najlepszą opcją przy zakupie a jeśli trzeba również naprawiając kamper będzie kontakt z profesjonalistami jeśli chodzi o kampery i karawaning, takimi są Kamperologia.pl.

Wyświetlony 51 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 05 marzec 2023 13:22
 • Twardy materac - czym się wyróżnia?
  Twardy materac - czym się wyróżnia?

  Kupując nowy materac należy wziąć pod uwagę wagę i preferencje osób, które będą na nim spały. Dziś na rynku mamy szeroki wybór konstrukcji materacy od modeli piankowych dedykowanych dla osób lżejszych po te kieszeniowe czy lateksowe, które będą bardzo trwałe i komfortowe dla każdego a przede wszystkich dla osób dorosłych.

  Written on piątek, 24 marzec 2023 14:43
 • Samochody elektryczne - czy warto go mieć?
  Samochody elektryczne - czy warto go mieć?

  Samochody elektryczne są pojazdami, które korzystają z energii elektrycznej zamiast tradycyjnych paliw, takich jak benzyna czy olej napędowy. Zamiast silnika spalinowego, samochody elektryczne mają silnik elektryczny, który jest zasilany z baterii.

  Written on czwartek, 23 marzec 2023 13:57
 • Naprawa kampera
  Naprawa kampera

  Zakupiłeś kamper, używany w dobrym stanie. Myślisz o podróżach po całej Europie a może chociaż po Polsce, w sumie ciekawych miejsc jest tutaj mnóstwo.

  Written on niedziela, 05 marzec 2023 13:15
 • Najlepsze pomysły na prezent na Walentynki
  Najlepsze pomysły na prezent na Walentynki

  Walentynki to jeden z najważniejszych dni w roku dla zakochanych. Każdy chce wyrazić swoje uczucia i obdarować bliską osobę wyjątkowym prezentem. Jeśli szukasz pomysłu na oryginalny prezent, zapoznaj się z naszymi propozycjami.

  Written on czwartek, 16 luty 2023 13:04
 • Dlaczego odpowiednia ilość ruchu u dzieci jest tak istotna?
  Dlaczego odpowiednia ilość ruchu u dzieci jest tak istotna?

  Plaga otyłości widoczna jest dziś u coraz większej ilości młodzieży i dzieci. Co więcej, problem ten dotyka już nawet dzieci w wieku wczesnoszkolnym, dlatego rodzice stale szukają sposobów na to, aby temu przeciwdziałać. Głównymi winowajcami tego problemu jest siedzący tryb życia oraz mała ilość ruchu.

  Written on poniedziałek, 13 luty 2023 14:22