niedziela, 05 marzec 2023 13:15

Naprawa kampera

 Kamperologia.pl. Kamperologia.pl. mat.prasowe

Zakupiłeś kamper, używany w dobrym stanie. Myślisz o podróżach po całej Europie a może chociaż po Polsce, w sumie ciekawych miejsc jest tutaj mnóstwo.

Taki kamper nie kosztuje tyle co nowe auto, niestety taki pojazd kempingowy nie ma gwarancji i zawsze to jakieś ryzyko.

A więc co może się zepsuć i co należy przejrzeć po zakupie a najlepiej jeszcze przed zakupem używanego kampera?

Po pierwsze oczywiście silnik i instalacje. Jak funkcjonuje, w jakim jest stanie, słychać jakieś niezwykłe odgłosy, coś się zatrzymuje a może przerywa lub nie czujesz mocy?

W takiej sytuacji najlepiej zlecić przegląd specjalistom, silnik to poważny temat i naprawdę trzeba się na tym znać. Co z akumulatorem, jaka jest sprawność i czy odpali w zimie?

Po drugie, blacharka. Jak wygląda kamper z zewnątrz, jaki jest stan lakieru? Czy rdza występuje, w jakich obszarach auta, a może są zniszczenia poważniejsze, widoczne? Zwróć szczególną uwagę na dach. Poważniejsze uszkodzenia często widać od razu, wtedy zależnie od wielkości takich uszkodzeń, należy podjąć decyzję o ewentualnym zakupie lub poprawkach.
Ponadto zwróć uwagę na przewody wentylacyjne i klimatyzację. To ważne, żeby była drożna i odgrzybiona, poznasz to po zapachu i ilości świeżego powietrza w kamperze.
Kupując kamper zwróć uwagę na wnętrze, w jakim stanie są kanapy, fotele, szafki, podłoga.

Oczywiście najlepszą opcją przy zakupie a jeśli trzeba również naprawiając kamper będzie kontakt z profesjonalistami jeśli chodzi o kampery i karawaning, takimi są Kamperologia.pl.

Wyświetlony 619 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 05 marzec 2023 13:22