wtorek, 11 październik 2022 14:34

Poznaj apartamenty z natury komfortowe

Napisane przez
pixabay pixabay

Zielone budynki rosną w Polsce jak grzyby po deszczu. Nie mamy na myśli bloków, apartamentowców i biurowców w kolorach nadziei, lecz budownictwo ekologiczne, zwane również zrównoważonym. Wciąż uczymy się troski o środowisko naturalne: segregujemy śmieci, myślimy o zakupie samochodów hybrydowych, chcemy mieszkać na ekologicznych osiedlach. Bycie eko to nie tylko przemijająca moda, to styl życia wielu Polaków, których wymagania dotyczące jakości życia są wyższe niż przeciętnego Kowalskiego.

Zasada zrównoważonego rozwoju nie jest nam obca, ponieważ zyskała w Polsce rangę konstytucyjnej. Zmieniamy swoją egoistyczną postawę, zaczynamy działać z myślą o potrzebach przyszłych pokoleń. Ta zmiana jest widoczna również w sferze budowlanej na etapie projektowania i wznoszenia obiektów. Dbałość o środowisko naturalne przejawia się również w pracach konstrukcyjnych i samej eksploatacji budynku.

Zamieszkaj w zielonym budynku

Fundamentem popularyzowanej koncepcji jest proces wyznaczania standardów oraz reguł budownictwa opartego na działaniach najmniej szkodliwych dla natury przez cały czas użytkowania budynku. Inwestycje, które można określić mianem zielonych, są realizowane z wykorzystaniem materiałów przyjaznych środowisku, z góry ograniczają pobór wykorzystywanej energii i w swojej strategii sprzyjają procesowi zazieleniania terenów w pobliżu osiedla. Przykładem projektu realizowanego w taki sposób jest osiedle Parkowe Maślice we Wrocławiu. Cechą, która sprawia, że zielone osiedle jest miejscem innym niż wszystkie, stanowi wykorzystanie nowoczesnych technologii i najwyższej klasy ekologicznych materiałów, co znacznie obniża koszty eksploatacyjne. Przykładowo, rachunki za energię elektryczną są tu o połowę mniejsze, niż w przypadku innych osiedli.

Przyjemne z pożytecznym

W projekcie Parkowe Maślice do izolacji budynków użyto pianki poliuretanowej, która zatrzymuje uciekające ciepłe powietrze w zimie i chodne w lecie. Zastosowanie łączników termoizolacyjnych sprawia, że budynki są energooszczędne. Mieszkania posiadają przestronne balkony, które nie powodują – jak to ma miejsce w innych mieszkaniach tego typu – dodatkowej utraty energii. Znaczną oszczędność energii umożliwia również logoterma, instalowany w lokalu lub klatce schodowej węzeł cieplny, który pozwala wybranie poziomu ciepła i płacenie tylko za to, które mieszkańcy wykorzystują na własny użytek. Pianka poliuretanowa, oprócz pełnienia roli izolatora, wzmacnia konstrukcję budynków. Dbałości o przyrodę służy również odpowiednie doświetlenie apartamentowców światłem dziennym dzięki świetlikom oraz szybkie i ciche windy, które dodatkowo mogą odzyskiwać energię elektryczną. Lista zalet zielonych budynków jest znacznie dłuższa, dlatego warto przyjrzeć się z bliska ekologicznym inwestycjom budowlanym.

Wyświetlony 535 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 luty 2023 16:59
 • Górskie wyjazdy- jako klucz do firmowego sukcesu!
  Górskie wyjazdy- jako klucz do firmowego sukcesu!

  W dynamicznym świecie biznesu, gdzie codziennie poświęcamy dużo czasu na spotkania, konferencje, rzadko kiedy mamy okazję, aby wspólnie spędzić czas z pracownikami w bardziej nieformalnej atmosferze. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jak odejść od codziennej rutyny i sprawić, aby Twoi pracownicy przeżyli wspaniały niezapomniany czas w swoim gronie.

  Góry stanowią wyjątkowe tło, dla różnego rodzaju spotkań i wydarzeń. Czy warto zorganizować firmową imprezę w górach? Dowiesz się więcej w dalszej części.

  Written on środa, 20 wrzesień 2023 16:04
 • Kaszmirowy Materac 120x190 - Wyjątkowy Komfort i Ekskluzywność Snu
  Kaszmirowy Materac 120x190 - Wyjątkowy Komfort i Ekskluzywność Snu

  Sen odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym życiu, wpływając na nasze zdrowie, samopoczucie i ogólną jakość życia. Dlatego też wybór odpowiedniego materaca jest tak ważny. Kaszmirowy materac o rozmiarze 120x190 cm to produkt, który łączy w sobie wyjątkowy komfort snu z luksusowym kaszmirowym pokrowcem. W tym artykule omówimy zarówno zalety, jak i wady takiego materaca, aby pomóc Ci zrozumieć, czy jest to odpowiedni wybór dla Ciebie.

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 14:34
 • Materac 140x200 z Pianki Poliuretanowej czy Wysokoelastycznej - Który Wybrać?
  Materac 140x200 z Pianki Poliuretanowej czy Wysokoelastycznej - Który Wybrać?

  Decyzja dotycząca wyboru materaca jest ważna dla jakości naszego snu i ogólnego komfortu życia. Materace 140x200 cm są popularne, ponieważ zapewniają przestrzeń dla dwóch osób. Jednak wybór między pianką poliuretanową a pianką wysokoelastyczną może być trudny. W tym artykule omówimy różnice między tymi dwiema rodzajami pianki i pomożemy Ci podjąć świadomą decyzję. Sprawdź ofertę materacy 140x200 na https://sennes.pl/materace-na-wymiar-140x200-cm-wysylka-w-3-dni-testuj-przez-30-dni

  Written on wtorek, 12 wrzesień 2023 10:30
 • Czy warto pływać? Zalety nauki pływania
  Czy warto pływać? Zalety nauki pływania

  Pływanie to bezpieczny, niemal bezkontuzyjny sport, który można uprawiać o każdej porze roku. Pływają duzi i mali – wodne aktywności poprawiają nastrój i dbają o prawidłowe funkcjonowanie organizmu, wzmacniając do 75% mięśni. Dlaczego nauka pływania to dobry pomysł? Sprawdź, jakie zalety ma pływanie.

  Written on wtorek, 05 wrzesień 2023 15:25
 • Jak przetłumaczyć stronę www opartą o WordPress?
  Jak przetłumaczyć stronę www opartą o WordPress?

  Jeśli posiadasz stronę internetową, to niezależnie od tego, czy prowadzisz bloga, e-sklep czy firmową stronę www, to warto rozważyć ich tłumaczenie jako część strategii rozwoju firmy. Posiadanie wielojęzycznej strony internetowej może znacznie zwiększyć zasięg i potencjał wzrostu firmy.

  Written on czwartek, 24 sierpień 2023 09:55